Ana Sayfa Yerel Gündem Pazar'da 'Cumhuriyet İçin Fener Alayı yürüyüşü' düzenleniyor

Pazar'da 'Cumhuriyet İçin Fener Alayı yürüyüşü' düzenleniyor

Cumhuriyetimizin 94.kuruluş yılı nedeniyle CHP Pazar ilçe başkanlığı tarafından "Cumhuriyet için Fener Alayı Yürüyüşü" düzenleniyor...

Giriş Tarihi: 27 Ekim 2017 Cuma 08:49
Pazar'da 'Cumhuriyet İçin Fener Alayı yürüyüşü' düzenleniyor

Cumhuriyetimizin 94.kuruluş yıl dönümü nedeniyle CHP Pazar İlçe Başkanlığı tarafından geleneksel hale dönüştürülmeye başlanılan "Cumhuriyet İçin Fener Alayı Yürüyüşü" düzenleniyor. 2016 yılında da düzenlenen yürüyüşün 2.cisi bu yılda düzenlenecek.

CHP Pazar İlçe Başkanı Abdullah Yıldız " Cumhuriyetimizin 94.yılını geçen yılda olduğu gibi bu yılda Fener Alayı yürüyüşü yaparak kutlayacağız. Cumhuriyet bir aydınlanmadır. Karanlığın yırtıp atılmasıdır. Fener alaylarımızla karanlığı aydınlatarak yürüyeceğiz. Cuımhuriyetimizin 94.yılında ülkemizde ki gericiliğin artması için çalışmaların hızlandığını görüyoruz. Bu çalışmaları nafile çalışmalar olarak görüyoruz. Cumhuriyetimizin 94.yıllık birikimi ve halkımızın aydınlık yüzünün  bu çalışmaları boşa çıkaracağına inanıyoruz. Hurafeleri, yalanları, gericiliği değil, bilimi ve teknolıjiyi öne alıp laikliği yaşatacağız. Cumhuriyet ve onun kurduğu Laik,demokratik ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti bizim en önemli varlık ve varoluş nedenimizdir. Cumhuriyetimizin bu yapısı bizleri bugüne kadar getirmiştir. Çok uzağa gitmeye gerek yok çevremizde yaşananlara baktığımızda bunu çok somut görürüz. Bu nedenle bir kez daha ve her zaman olacağı gibi Cumhuriyetmize sahip çıkmak için İl Başkanlığımızla birlikte yaptığımız programla 28 Ekim Cumartesi Günü saat 17.00 'de Pazar Belediyesi önünde toplanacağız ve elimizde Meşalelerimizle yürüyeceğiz.Tüm halkımızı da bu yürüyüşümüze davet ediyoruz" açıklamasında bulundu..

Yürüyüş Programı

Tarih  : 28.10.2017

Saat   : 17.00

Toplanma Yeri : Pazar Belediyesi Önü

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Rize'de sağanak, sel ve heyelana yol açtı, denizde hortum çıktı

Rize'de sağanak, sel ve heyelana yol açtı, denizde hortum çıktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık