Ana Sayfa Yerel Gündem Pazar'dan ortak ses 'Laik Eğitim,Demokratik Cumhuriyet'

Pazar'dan ortak ses 'Laik Eğitim,Demokratik Cumhuriyet'

Pazar Emek ve Demokrasi Meclisi Bileşenlerince organize edilen "Demokratik Cumhuriyet, Laiklik ve Eğitim" konulu panel Pazar Belediye Kültür Salonunda gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 1 Kasım 2016 Salı 01:00
Pazar'dan ortak ses 'Laik Eğitim,Demokratik Cumhuriyet'

rograma panelist olarak katılan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Eğitim-Sen Genel Mali Sekreteri Elif Çuhadar, Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Nuri Günay ile Birgün Gazetesi Yazarı Ünal Özmen konuşma yaparak, dünden bugüne Türkiye'de eğitimin nasıl yozlaştırıldığını anlattılar. Birgün Yazarı Ünal Özmen, FETÖ ile AKP arasındaki kavganın eğitim üzerinden baş gösterdiğini söyledi.

Panelin moderatörlüğünü CHP Pazar İlçe Başkan Yardımcısı ve Belediye Meclis Üyesi Kazım Balta yaparken; CHP, ÖDP, Halkevleri, KESK ve ADD temsilcileri ile vatandaşlar paneli ilgiyle izledi. CHP Rize İl Başkan Yardımcısı Saltuk Deniz, Merkez İlçe Başkanı Sedat Toprak, Pazar İlçe Başkanı Abdullah Yıldız, Fındıklı İlçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu, Çayeli İlçe Başkanı H. Efe Kadıoğlu, ÖDP İl Başkanı Recep Memişoğlu, ADD Pazar Şube Başkanı Metin Atasaral, Pazar eski Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz da izleyiciler arasında yer aldı.

SARIBAL: SARAYLAR ONLARIN OLABİLİR, BU ÜLKE BİZİMDİR

Panel sonrası Cumhuriyet Gazetesine yapılan operasyonla ilgili açıklama yapan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Cumhuriyet Gazetesine yapılan operasyona ve yöneticileri ile yazarlarının gözaltına alınmasına sert tepki göstererek, "Saraylar onların olabilir ama bu ülke bizimdir" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı dolgu alanını inceledi.

Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı dolgu alanını inceledi.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık