Ana Sayfa Yeşil Yol Pekşen 'DOKAP,Karadenizi talan etme projesidir.'

Pekşen 'DOKAP,Karadenizi talan etme projesidir.'

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, DOKAP Projesi’nin Karadeniz’i "talan ve yağmalama" projesi olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Eylül 2015 Pazartesi 13:26
Pekşen 'DOKAP,Karadenizi talan etme projesidir.'

ANKA - CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, DOKAP Projesi’nin Karadeniz’i "talan ve yağmalama" projesi olduğunu söyledi.

“YAYLALARA BİRER BİRER EL KONULMAK İSTENMEKTEDİR”

Pekşen yaptığı açıklamada, sekiz ili kapsayan (Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun ve Trabzon) DOKAP Projesi’nin “Karadeniz’i talan projesi” olduğunu iddia ederek şöyle dedi:

“Projenin adı zaten Doğu Karadeniz Turizm Master Planı: 8 ilin önemli yaylalarını ve turizm merkezlerini birbirine bağlayacağız diye yola çıkılıp, bölge halkının yüzyıllardır kullandığı yaylalara birer birer el konulmak istenmektedir. Bu projenin bölge halkına getireceği bir refah yoktur, üstüne bölge halkının ata dedelerinden beri kullandıkları yaylalar ellerinden alınacaktır. Şimdi bölgede yavaş yavaş Orman Müdürlükleri yaylaları terk ediniz diye baskı yapmaktadır. Bu baskı seçimden sonra daha da artacaktır."

“YAĞMALAMA PROJESİ”

Doğu Karadeniz Turizm Master Planı’nın yaylaları "Karadenizli’nin elinden alma, Milli Parkları, Sit alanlarını yağmalama" projesi olduğunu ileri süren Pekşen, “Doğu Karadeniz’in bu denli önemli Milli Parkları, koruma alanları, yeşil yol denilerek, imara açılıyor. Bu arada da bölgede yüzlerce yıldır yaşayan vatandaşlar topraklarından sürülmek isteniyor. Orman kadastrosu uygulaması ile yurttaşların tapulu arazileri el konularak hiçbir bedel ödenmeksizin ellerinden alınmıştır. El koyma işlemini içeren Yönetmelik de dahil olmak üzere tüm işlemler yargıya taşınacaktır” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık