Ana Sayfa Dünya Putin;Tek kutuplu dünya düzeni bitti..

Putin;Tek kutuplu dünya düzeni bitti..

Rusya Lideri Vladimir Putin, ülkesinin televizyonuna verdiği röportajda, dünyadaki dengelerin yeniden oluşacağına ilişkin kritik açıklamalarda bulundu. Putin, "Tek kutuplu dünya düzeni kurma girişimleri başarısız oldu" dedi.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2016 Pazartesi 00:59
Putin;Tek kutuplu dünya düzeni bitti..

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus NTV televizyonunda yayınlanan ‘İtogi Nedeli’ isimli programa röportaj verdi. Putin, dünyadaki tek kutuplu merkezi düzen kurma girişimlerinin başarısız olduğuna ilişkin vurgu yaptı ve şöyle dedi: “Bu kaçınılmaz bir şey. Tek kutuplu dünya düzeni kurma girişimleri başarısız oldu. Artık farklı bir zamanda yaşıyoruz. Rusya her zaman, kendi çıkarlarımızı korurken başkalarınınkini de saygı duyulması gerektiği görüşüne bağlı kaldı. Tüm meslektaşlarımızda ilişkilerimizi bu şekilde kuracağız.”

Sputnik’te yer alan habere göre Putin’e, Batı’nın, NATO’nun 1999’da Yugoslavya’yı bombaladığı ve 1995’te Bosna Hersek’te operasyon düzenlediği dönemde Moskova’nın askeri krizlerin nasıl çözülmesi konusunda söylediklerini neden dinlemek istemediği şeklindeki bir soru da yöneltildi.

Putin soru karşısında, “Bunun çok basit bir cevabı var: Sadece yeterince yüksek çıkan sesler dinlenir. Bu durum değişiyor. Partnerlerimizin artık uluslararası hukuka bağlı kalmayı tercih ettiği bir sır değil. Zira küresel denge yeniden sağlanıyor” diye konuştu. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Suriye ordusu Suhna kasabasını IŞİD'den geri aldı.

Suriye ordusu Suhna kasabasını IŞİD'den geri aldı.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık