Ana Sayfa Güncel Rize ADD'den alternatif tören..

Rize ADD'den alternatif tören..

Atatürk'ün Rize'ye gelişinin 90.yıl dönümü ile İlgili olarak Rize ADD,TGB ve bazı CHP’lilerin katılımı ile alternatif anma töreni yapıldı.

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2014 Çarşamba 14:30
Rize ADD'den alternatif tören..

Atatürk'ün Rize'ye gelişinin 90.yıl dönümü ile ilgili olarak Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Rize Şubesi, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve bazı CHP’lilerin katılımı ile alternatif anma töreni yapıldı.

Düzenlenen alternatif programda Anıta karanfiller bırakıldı. Törende bir konuşma yapan ADD Rize Şube Başkanı Ömer Toprak, yaptığı konuşmada, Atatürk’ün yırtıp attığı Sevr’in, bugünkü uzantılarınca yeniden hortlatılmaya çalışıldığını vurgulayarak, “Dünün Sevr organizatörleri, ulus

ötesi projeleri yeniden cebren ve hile ile gündemimize getirmeye çalışmaktadırlar.” dedi.

Milli Mücadele ve Kurtuluş Savaşının Önderi, Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Rize’ye gelişinin 90. yıldönümünü sevgi,saygı ve coşku içerisinde kutlamak için burada toplandıklarını ifade eden Toprak, “Ulu Önderimiz başta Sevr olmak üzere her türlü açılımı, çözülme sürecini sonlandırmış, İstiklali tam bir Türkiye ve onunla bütünleşmiş Cumhuriyetimizin sevincini gurur içerisinde ulusuyla paylaşmak için yurt gezilerinde bulunmuştur. Büyük Atatürk’ün aramızdan ayrılışını fırsat bilen dünün Sevr organizatörleri, Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmak, Türk vatanını bölmek için; açılım ve çözülme süreci adı altında ulus ötesi projeleri cebren ve hile ile tekrardan ülkemizin ve ulusumuzun gündemine taşımaya çalışmaktadırlar. Tek vatan, tek millet, tek bayrak için ortak kaygıları taşıyan bizler, ortak umutları paylaşan Atatürkçüler olarak; Atatürk’ün şu sözünü hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayacağız: ‘Mücadele edemeyen bir millet, mahkum ve esir vaziyettedir. Böyle bir milletin istiklali gasp olunur.’ Görev ve sorumluluk bilinciyle Atatürkçü mücadelenin her zaman içerisinde olacağız. Bu duygularla Atatürk’ün Rize’ye gelişini bir kez daha kutluyor, ‘Hoş gelişler ola’ diyoruz.” şeklinde konuştu.

 

ajansrize

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık