Ana Sayfa Yerel Siyaset Rize Adliyesine siyah çelenk bırakan CHP'lilere sözlü tepki

Rize Adliyesine siyah çelenk bırakan CHP'lilere sözlü tepki

CHP Rize İl başkanlığı Adliyeye siyah çelenk bırakarak basın açıklaması yaptı.Bu arada 2 kişinin sözlü tepkisiyle karşılaştı.

Giriş Tarihi: 20 Ekim 2014 Pazartesi 11:58
Rize Adliyesine siyah çelenk bırakan CHP'lilere sözlü tepki

CHP Rize İl Örgütü, Rize Adliyesine, üzerinde ‘Adaletin Kara Günü’ yazılı siyah çelenk bıraktı.

17-25 Aralık Fezlekeleri  için 17 Ekim’de verilen takipsizlik kararını protesto etmek amacıyla CHP Genel Merkezinin İl Teşkilatlarına gönderdiği genelge uyarınca, Rize örgütlerinin yöneticileri ve il genel meclisi, belediye meclis üyeleri ile birlikte Rize Adalet Sarayı’na gelen CHP Rize İl Başkanı Mehmet H.Aslankaya, üzerinde ‘Adaletin Kara Günü’ yazılı olan siyah çelengi Adiye binasının girişine bıraktı.

İl Başkanı Aslankaya yapmış olduğu açıklamada "Adliye önünde bir açıklama yapan İl Başkanı Mehmet Aslankaya, verilen takipsizlik kararını kınadıklarını söyleyerek şöyle konuştu:

"CHP İl Örgütü olarak 17-25 Aralık’ta Türkiye’nin gündemine oturan ve iddia olarak ortaya konulan yolsuzluklarla kamuoyunda bütün TV’lerde neşredilen bir olaya karşı Türkiye’nin Cumhuriyet Savcılarının vermiş olduğu takipsizlik kararını kınamak için buradayız. Sayın Genel Başkanımız ve Partinin üst yönetim kadrosu bu konuda 81 ilde böyle bir açıklama yapmasını örgütlerimizden istemiştir, örgütlerimiz buradadır. Ancak, şunu söyleyeyim ki, Parlamentoda araştırma ve bu konuyu incelemek için kurulan, milletvekillerinden oluşan komisyon bu dosyaların (fezlekelerin), dört bakan hakkında iddiaların bulunduğu bu fezlekelerle ilgili oluşturulan araştırma komisyonunun inceleme safhasında böyle bir takipsizlik kararı verilmesi, bu komisyonun görevinin tamamen sonuçlanması demektir. Yani hukukun tamamen dışlandığı ve hukuk dışı işlem yapıldığı aşikar olarak ortaya çıkmıştır. Bu nedenle, CHP’de Genel Başkanımızdan tüm üyelerine kadar milyonlarca insanın bu konuyu kınadığını açıkça ifade ediyorum. Kamuoyunun da bu konuda bize ve partimize sahip çıkmasını istiyorum.”


GRUBA SÖZLÜ TEPKİ

Bu arada, siyah çelengi Adalet Sarayı girişine bırakıp ayrılan 50 kişilik CHP’li gruba iki kişi sözlü saldırıda bulundu.

CHP'lilerinde tepki vermesi üzerine 2 kişi polis tarafından uzaklaştırıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Rize il Başkanlığı 2.Yerel Yönetim Komisyon toplantısı yapıldı...

CHP Rize il Başkanlığı 2.Yerel Yönetim Komisyon toplantısı yapıldı...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık