Ana Sayfa Yerel Gündem Rize Gençlik Muhalefeti;Gençlik Barış İstiyor.

Rize Gençlik Muhalefeti;Gençlik Barış İstiyor.

Rize Gençlik Muhalefeti yazılı açıklama yaparak "Yeni Türkiye" Savaş demektir;Gençlik Barış istiyor dedi.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2014 Perşembe 11:02
Rize Gençlik Muhalefeti;Gençlik Barış İstiyor.

ORTADOĞU'DA BARIŞ İÇİN SESİMİZİ BİRLEŞTİRELİM!

ABD emperyalizmi ve beraberindekiler bir kez daha Ortadoğu coğrafyasını kana bulamak için harekete geçti. AKP iktidarı ise dün olduğu gibi bugün de işbirlikçilikte üzerine düşeni yaparak savaş tezkeresini meclisten geçirdi. Bir yandan ordunun sınırdışı hareket yetkisi genişletilirken bir yandan da Türkiye'ye yabancı asker girişi ve savaş yığınağının önünü açan tezkere Türkiye halklarının Ortadoğu'daki kan ve gözyaşı dolu mezhepçi ve etnik temelli savaşın doğrudan içine girmesi demek. Biliyoruz ki Ortadoğu'da barış isteyen ne ABD emperyalizmi ne de taşeronu AKP'dir Ortadoğu'da gerçek barış iradesi ancak halkların antiemperyalist eşitlik ve özgürlük mücadelesidir; şimdi Ortadoğu'da barış için sesimizi birleştirelim!

IŞİD'İ YARATANLAR ONU BİTİREMEZ!

ABD'nin uzun süreli ve çok maliyetli işgal yıllarının ardından ortaya sürdüğü “bölgesel, yerel güçlerle işbirliği” taktiği Libya ve ardından Suriye'de yıllardır beslenen çeteleri ortaya çıkardı. Esad rejimine karşı “Ilımlı İslam” ve uzlaşıbilir güç olarak palazlanan çeteler Ortadoğu'da iç savaş ortamı yaratıyor. İşte IŞİD bu iç savaş ortamının çocuğudur. Bugün de ABD emperyalizmi başta Suriye olmak üzere Ortadoğu'da müdahale ve kontrol imkanlarını artırmak için “cani IŞİD'e karşı bölgesel işbirliği” diyerek IŞİD'i besleyen kaos ortamını yeniden üretiyor. 
Biliyoruz ki IŞİD'i besleyip bugünlere getirenler, her türlü silah desteğini esirgemeyenler onu bitiremez. Üniversitelerde gerici çetelerin saldırılarına göz yuman; IŞİD'le aynı gerici, mezhepçi ideolijiden beslenen AKP iktidarı onu bitiremez.

KOBANE GAZZE'DİR; IŞİD İŞGALİNE KARŞI BARIŞ İSTİYORUZ!

20 günü aşkındır Kobane'de direnen Kürt halkı katliamcı IŞİD çetesine geçit vermiyor. Sınırın bu yanındaysa bir yandan destek mizansenleri oynanırken bir yandan da Kürt halkının yaşadığı bölgeleri doğrudan işgal anlamına gelecek tampon bölge tartışılıyor. Bir yandan Kobane bizim için önemlidir diyen AKP iktidarı bir yandan Şanlıurfa Suruç'ta sınırda destek için bekleyenlere ve Kobane'de IŞİD zulmünden kaçanlara polis ve jandarma şiddetiyle karşılık veriyor.

Kobane'de, Suruç'ta yükselen direniş ınsanlığın barbarlığa karşı direnişidir; gün bulunduğumuz her alanda halkların kardeşliği ve barış özlemini büyütme günüdür.

Şimdi üniversitelerde, liseler de ve kent meydanlarında sesimizi birleştirme zamanıdır: Barış İstiyoruz!

Başta Suriye olmak üzere Ortadoğu halklarının gerici cihadist çetelerle kaosa ve iç savaşa sürüklenerek işgal edilmesine karşı; Barış İstiyoruz!

Kürt halkının özgürlük ve yaşam mücadelesinin IŞİD çetesinin saldırılarıyla kontrol altına alınmaya çalışılmasına, halkların barış umudunun pazarlık konusu haline getirilmesine karşı; Barış İstiyoruz!

AKP iktidarının ülkemizi emperyalizmin çıkarları doğrultusunda kan ve gözyaşının içine çekmesine, ülkemizi savaş üssü haline getirmesine karşı; Barış İstiyoruz!

"YENİ TÜRKİYE" SAVAŞ DEMEK; GENÇLİK BARIŞ İSTİYOR!

Tarihin bize öğrettiği bir şey varsa o da Ortadoğu'da barışın ancak halkların antiemperyalist eşitlik ve özgürlük mücadelesiyle geleceğidir. Şimdi hepbirlikte AKP gericiliğine karşı özgürlük, savaşa ve işgale karşı barış mücadelemizi yükseltelim!


RİZE GENÇLİK MUHALEFETİ, İLETİŞİM VE HABERLEŞME: 
http://www.twitter.com/rizemuhalefet
http://www.facebook.com/rizemuhalefet

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çitçi; Çayeli Belediyesinin 25 Trilyon borcu var

Çitçi; Çayeli Belediyesinin 25 Trilyon borcu var

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık