Ana Sayfa Yerel Siyaset RİZE MHP'DE GÖREVDEN ALMA KRİZİ BÜYÜYOR

RİZE MHP'DE GÖREVDEN ALMA KRİZİ BÜYÜYOR

Rize'de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Yönetiminin Genel Merkez tarafından görevden alınmasının ardından ilçe teşkilatları da istifalarını açıkladı

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2013 Çarşamba 17:59
RİZE MHP'DE GÖREVDEN ALMA KRİZİ BÜYÜYOR

MHP Genel Başkanlığı tarafından Rize Valiliği ve MHP Rize İl Başkanlığına bugün fakslanan yazı ile MHP Rize İl Yönetiminin görevlerinden alındığı duyuruldu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin'in imzasını taşıyan yazıda, parti tüzüğünün 52. Ve 54. Maddelerine dayanılarak yeni yönetim oluşturulana kadar yönetimin görevinden alındığı açıklandı.

MHP Rize İl Başkanı Zeki Mayi ve yönetiminin görevinden alınmasının ardından merkez ilçe ve diğer ilçe teşkilatları da bir araya gelerek istifalarını duyurdu. Parti yönetimlerindeki görevlerinden istifa eden ilçe yöneticileri adına basın açıklamasını MHP Rize Merkez İlçe Başkanı Harun Öksüz yaptı. Öksüz açıklamasında, "Yapılanın ülkücü erdem ve siyasi ahlaka yakışmadığı, bundan dolayı tüm ilçe başkanları ile yapılan bu eyleme karşı ve yirmi yıldan bu yana başkanımız olan Sayın Zeki Mayi'nin yanında olduğumuzu bildirmek için istifa kararı almış bulunmaktayız. Bu sadece parti yönetiminden ve üyeliklerden istifadır. Partiden istifa değildir. Ömrümüzün sonuna kadar ülkücü kalacağız."dedi.

Partideki görevlerinden istifa eden ilçe teşkilatları adına konuşan Öksüz, Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye seslenerek, " Hemen bir tüzük kurultayı toplansın. Parti tüzüğü değiştirilip büyük kurultay kaldırılarak mevcut başkan ölene kadar görevde kalsın. Yoksa önümüzdeki kurultaylarda yine aday çıkacak ve yeni ülkü kıyımları yaşanacak. "dedi.

Öksüz açıklamasında son kurultayda Koray Aydın'ı destekledikleri için yönetimin görevden alındığını belirterek, " 4 Kasım'da ki büyük kurultayda sayın başkanımız ve Rize teşkilatı Trabzon Milletvekilimiz Sayın Koray Aydın beyi desteklediğimiz için bu çirkin ve etik olmayan olayla karşı karşıya kaldık" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık