Ana Sayfa Güncel Rize MHP'den ADD'ye ziyaret...

Rize MHP'den ADD'ye ziyaret...

MHP Rize İl Başkanı O.Cem Kazmaz Atatürkçü Düşünce Derneğini (ADD) ziyaret etti. Resmi bir toplantıdan çok sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette güncel olaylardan siyasete kadar bir çok konu hakkında görüş alışverişi oldu.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2014 Perşembe 07:51
Rize MHP'den ADD'ye ziyaret...

MHP Rize İl Başkanı O.Cem Kazmaz Atatürkçü Düşünce Derneğini (ADD) ziyaret etti. Resmi bir toplantıdan çok sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette güncel olaylardan siyasete kadar bir çok konu hakkında görüş alışverişi oldu.

MHP Rize İl Başkanı O. Cem Kazmaz’ın Ziyaretinden memnun olduklarını belirten ADD Rize İl Başkanı Ömer Toprak yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti iki tarafa bölünmüş durumda Türkiye’nin karşısında olanlar, Türkiye’nin yanında olanlar biz bu anlamda MHP’yi Türkiye’nin faydasına çalışan kurumlar arasında görüyoruz. Ülkenin bütünlüğü tehdit altındadır. Ülkenin bölünmez bütünlüğünü , Cumhuriyeti savunanların bir araya gelip güç birliği yapması gerekmektedir.Bu güçbirliği içerisinde ortak paydalarda birleşip milletin menfaati doğrultusunda çalışmalar yapılmalıdır. Biz Cumhuriyetten Atatürk’ten yana kim siyaset yapıyorsa bizde o tarafdayız. Bu anlamda dost ve müttefik parti olan MHP’nin ziyaretinden büyük mutluluk duyuyoruz” dedi

PROVAKASYONU ÖNLEMEK ADINA EN ÖNDE ÜLKÜCÜLER VARDI

Ayrıca Toprak geçtiğimiz aylarda Atatürkçü Düşünce derneğine mensup gençlere yapılan saldırıyı değerlendirerek “ Gençleri birbirlerine karşı kışkırtıyorlar. Ellerinde Türk bayrağı olan gençlere, Meydanda NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE diye bağıran gençlere bir saldırı yaşadık. Bu provakasyonu önleme anlamında en ön sırada yer alan ülkücü arkadaşlara sizin aracılığınızla teşekkür ederiz” dedi.

ORTAK NOKTAMIZ CUMHURİYET VE ATATÜRK’TÜR

ADD’ye hiçde uzak olmadığını hatta ADD Genel başkanı Tansel Çölaşan’ın geçmiş yıllarda babasıyla birlikte çalıştığını ve ailece yakınen görüştüğünü belirten Cem Kazmaz; Biz siyasetçiyiz siyaset yaparız fakat bizim ortak bir noktamız var Oda MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’tür.

AKP’nin son Osmanlıca çıkışını Atatürk ilkelerine yapılmış bir suikast olarak nitelendiren Kazmaz; Osmanlıca diye bir lisan yok diyerek  yaşanan tartışmaya farklı bir bakış açısı getirdi.

Kazmaz  konuyla ilgili olarak “Lisan milletlerin adıyla anılır, Türkçe , İngilizle ,Almanca ,Fransızca gibi,Osmanlıca dediğiniz lisan Arap harfleriyle yazılmaktadır.Osmanlıcanın içerisinde anlayamadığınız kelimeler Arapça ve farsçadır. Bu dil saraylarda konuşulmuştur halk hiçbir zaman konuşmamıştır bu dili, Türk halkının edebiyatında Osmanlıca yoktur. Buradaki amaç cumhuriyetle hesaplaşmaktır. Atatürk ilke ve inkılaplarıyla hesaplaşmaktır. Osmanlıca bizim yüce kitabımız kuranı kerimle alakalı bir olay değildir. İsteyen Arapça öğrenebilir seçmeli ders olabilir.”dedi

 

TÜRKİYEDE KÜRT SORUNU YOKTUR, TERÖR SORUNU VARDIR

Yine Mehmet Bekaroğlu konusuna değinen Kazmaz Bekaroğlu’nun bölücü bir proje olduğunu yineledi ve şöyle devam etti; "Mehmet Bekaroğlu yıllar önce bu bölgede Lazca ve Kürtçe dergiler çıkartıp dağıtmıştır. Kendisi laz bile değildir. Fakat laz enstitüleri kurup ana dilde eğitimi destekleme anlamında faliyetler göstermektedir. Bu enstitülerin kaynağı nereden gelmektedir onu bile açıklayamıyor. Kürt sorunu adı altında çalışmalar yapmaktadır. Bu ülkede kürt sorunu yoktur. Bu ülkede terör sorunu vardır. Kürt sorunu vardır diyen Atatürk’e İhanet içerisindedir."

 

Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyaretine değinen Cem Kazmaz, bu konuda biraz kırgın olduğunu dile getirdi. Tunceli sokaklarında Atatürk’ün kelimesi olan NE MUTLU TÜRKÜM diye bağıran Sayın Devlet Bahçeli’ye sadece CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç teşekkür etmiş. Aynı hassasiyeti diğer milletvekillerinden ve ADD yetkililerinden de beklerdik dedi.

halk53-osman kaptan 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık