Ana Sayfa Yerel Gündem Rize Türk Büro Sen'den Adalet Bakanına Ek zam dilekçesi

Rize Türk Büro Sen'den Adalet Bakanına Ek zam dilekçesi

Tük Büro Sen Rize Şubesi, Adliye çalışanlarının ek zam talebine ilişkin dilekçeler Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a gönderildi.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2017 Pazartesi 00:27
Rize Türk Büro Sen'den Adalet Bakanına Ek zam dilekçesi

Sendika üyelerinin imzaladığı dilekçeleri Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a gönderen Türk Büro Sen Rize Şube Başkanı İbrahim Hacımustafaoğlu ile yönetim kurulu üyeleri Zafer Tatoğlu, Yunus Öksüz ve Mehmet Karaömeroğlu, sendika üyeleri ile Adliye’de buluştu.

Dilekçeleri Bakan Bozdağ’a gönderen Başkan Hacımustafaoğlu, yaptığı açıklamada, “Hükümetle yetkili ama etkisiz Konfederasyon arasında imzalanan toplu sözleşmeye göre; memurlara ve memur emeklilerine 2017 yılı için %3+4 artış yapılmıştı. TÜİK 2017 yılı ocak ayı enflasyonunu %2.46 olarak açıkladı. TÜİK’in açıkladığı ocak ayı enflasyon rakamı memurun 6 ay boyunca alacağı %3’lük zammı daha ilk ayda eritmiştir” dedi.

Açıklamasında, vergi oranlarında artan oranlı tarife uygulandığını hatırlatan Hacımustafaoğlu, şunları söyledi:

“Elde edilen gelir dilimlere ayrılmakta ve her dilime ayrı vergi oranı uygulanmaktadır. Yani gelir arttıkça vergi dilimi yükselmektedir. Gelir vergisi oranlarını belirleyen kazanç dilimlerinin yıllar içinde neredeyse hiç artmaması nedeniyle çalışanlar, daha yılın ilk aylarında bir üst kazanç dilimine geçmekte ve ödedikleri gelir vergisi oranı %15’ten %20’ye çıkmaktadır. Böyle giderse önümüzdeki yıllarda maaş zamları memurun cebine girmeden vergiye gidecektir. Biz Türk Büro-Sen olarak; Gelir Vergisi dilimlerinin yeniden düzenlenmesini, ya da maaş artışlarının vergi dilimleri dikkate alınarak buna göre yapılmasını memurlara yapılan artışların vergi ile geri alınmasının önüne geçilmesi gerekmektedir. Bunu her platformda dile getirmekten vazgeçmeyeceğiz. Bu nedenlerden dolayı tüm kamu çalışanlarının bu mağduriyetlerinin giderilmesi için ek zam talep ediyoruz.”

ajansrize.net

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık