Ana Sayfa Eğitim Rize Valisinden Eğitim yılı mesajı

Rize Valisinden Eğitim yılı mesajı

2014–2015 eğitim öğretim yılı bugün düzenlenecek çeşitli törenlerle başlıyor. Rize Valisi Ersin Yazıcı, 2014-2015 eğitim öğretim yılı dolayısıyla açılış mesajı yayımladı.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 06:54
Rize Valisinden Eğitim yılı mesajı

Rize Valisi Ersin Yazıcı, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına huzur ve güven içinde girmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Vali Yazıcı, “2014-2015 eğitim- öğretim yılı 15 Eylül 2014 Pazartesi günü ilköğretim haftası ve eğitim- öğretim yılı açılış törenleri ile başlamış olacaktır. Örgün eğitimde yaklaşık 62.000 öğrencimiz ve 4.800 dolayında öğretmenimiz yeni bir şevk ve heyecanla 12 Haziran 2015 tarihine kadar devam edecek olan yoğun ve yorucu bir sürecin başlangıcını yapacaklardır.” dedi.

Vali Yazıcı mesajında şunları kaydetti: Yeni bir eğitim öğretim döneminde daha geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli çocuklarımızın ve gençlerimizin yeni başarılara doğru koşmalarının heyecanını hep birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. Rize’de eğitim seviyesinin daha yukarılara çıkartılması için Valilik olarak elimizden gelen gayreti bundan sonra da göstereceğiz. Yeni eğitim ve öğretim sezonunun ilimizdeki tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Sevgili öğrenciler;

Sizleri önemsiyoruz. Sizlere güveniyoruz ve sizleri çok seviyoruz.

Yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın sevinci ve heyecanı içerisindesiniz. Sizlerin sevincini ve heyecanını paylaşıyor ve sizleri önemsiyoruz.

Hayatlarında yeni bir döneme giren ilkokul birinci sınıf öğrencilerine ‘güzel bir başlangıç’ temenni ediyorum, çocuğun okula başlamasıyla birlikte sadece çocuk için yeni bir dönem başlamıyor aynı zamanda aile için de heyecanlı ve sorumluluk ve görevlerle yüklü bir dönem başlıyor. Öğretmenler ile anne-babaların çocuklara öğrenmenin zevkli bir süreç olduğuna inandırmaları gerekiyor.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gereklerine uygun bir biçimde eğitimlerini tamamlamaları ve geleceğe eksiksiz hazırlanabilmeleri için Rize Valiliği olarak Devletimizin bütün imkânları seferber edilmektedir.

Velilerimizin çocuklarıyla daha yakından ilgilenmelerinin, okulu ve öğretmenleri ile sürekli ilişki içinde olup eğitim sürecinde bizzat yer almalarının, okulları sahiplenmelerinin çok yararlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum.

Dolayısıyla, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğini şekillendiren eğitim süreci, sadece bireylerin değil toplumumuzun geleceği içinde büyük önem taşımaktadır. Bu süreçte kendilerinin mesleklerine adamış, büyük fedakârlıklarla görev yapan öğretmenlerimize büyük görev düşmektedir. Yarınlarımızı emanet ettiğimiz; sonsuz sevgi ve sabırla çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlayan, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimize, şükranlarımı sunarım.

Genel bütçe ve İl Özel İdare bütçe ödenekleri yanı sıra çok sayıda Rizeli hayırseverin katkısıyla eğitimde önemli mesafeler kat ediyoruz.

Devletimizin yatırımları devam ediyor ancak ihtiyaç duyulan alanlarda eksikliği giderebilmek adına hayırseverlerin katkıları da oldukça önemli. Muhteşem eserleri Rize´ye, Rize´nin çocuklarına yani geleceğimize kazandıran hayırseverlerimizi tebrik ediyor, kutluyorum. Rize´nin birçok yerinde eğitime destek veren tüm hayırseverlere, gösterdikleri dikkatten ve Rize eğitimine okul kazandırmadaki hassasiyetlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum.

Biz hiçbir zaman durumumuzu yeterli görmeyeceğiz ve eğitimde sürekli bir gelişim için ortak akılda buluşarak eğitim kalitemizi arttıracağız.

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin toplum içindeki rollerini gerçekleştirebilmeleri,  işbirliği içinde çalışabilmeleri, çevresine uyum sağlayabilmeleri, üretici ve mutlu bir vatandaş olarak yetişmeleri için büyük destek veriyoruz.

Geleceğimizin bir parçası olan bu yavrularımızın en iyi şekilde eğitim almalarını çok önemsiyorum. Hep birlikte bu öğrencilerimizi ellerinden tutarak ve sevgi göstererek topluma kazandırmalıyız.

Değerli Veliler,

Emniyet ve jandarma ekiplerimiz vatandaşın desteğini de alarak uyuşturucuya karşı büyük bir savaş açtı, bu nedenle uyuşturucu tacirlerine geçit verilmemektedir. Zehir tacirlerine yönelik operasyonlar yapılıyor. Gençlerimizi uyuşturucu batağından uzak tutmak için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

Rize’nin asayişi ve huzuru için çalışıyoruz, özellikle geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin beden ve ruh sağlıklarının korunmasına yönelik olarak uyuşturucuyla mücadelede önemli çalışmalar yürütülmektedir.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiğimiz Rize Eğitim Çalıştayı’nın ilin eğitimine büyük katkılar yapacağını düşünüyorum.

Rize'de eğitim-öğretimin niteliğini artırmak için yapılacak olan çalışmaları planlamak, eğitimle ilgili sorunlar ve çözüm önerilerini değerlendirmek, eğitim-öğretim alanında yapılacak olan çalışmalara ışık tutmak, eğitimin niteliği ile ilgili gelişme ve değişmelere ilişkin durum tespiti yapmak, eğitim-öğretimin niteliğini olumsuz etkileyen, eksikliklerini gidermeye yönelik öneriler geliştirmek amacıyla "Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi”(RENK) başlığında Eğitim Çalıştayı" düzenlendi.

Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma Projesi Eğitim Çalıştayı, konuyla ilgili dikkate değer tespitlere imkân sunmuştur. Çalıştayda; eğitim yönetimi, öğretmen, eğitim ortamları ve donanım, eğitim denetimi ve rehberlik, dil eğitimi, ölçme ve değerlendirme, eğitimin ekonomik, sosyal ve kültürel boyutları başlıklarında yapılan sunumlar, son derece önemli ve değerlidir.

Konunun paydaş ve uzmanlarının katıldığı Çalıştay; yalnızca mevcut durumu tespit etmekle kalmamış, konuyla ilgili atılması gereken adımları da işaret etmiştir.

Rize’de artık daha uzun soluklu projelerin gündemimizde olduğunu belirtirken, eğitim-öğretim sürecimizin bu tür projelerle daha da dinamizm kazanacağına inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, 2014-2015 eğitim-öğretim yılında geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımızı fedakâr öğretmenlerimize emanet ediyor; yeni eğitim-öğretim yılının başta sevgili öğrencilerimiz ve ailelerine, fedakâr ve onurlu mesleği temsil eden saygıdeğer öğretmenlerimize ve tüm ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor; başarı dileklerimi ve sevgilerimi sunuyorum.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz PISA testi 2018 sonuçları açıklandı: Türkiye yine tüm alanlarda OECD ortalamasının altında

PISA testi 2018 sonuçları açıklandı: Türkiye yine tüm alanlarda OECD ortalamasının altında

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık