Ana Sayfa Güncel Rize Valisinin lüks araç merakı bitmiyor.

Rize Valisinin lüks araç merakı bitmiyor.

Yeşil yola karşı çıkanları eleştiren Rize Valisinin lüks araç merakı artarak sürüyor.

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2015 Salı 09:27
Rize Valisinin lüks araç merakı bitmiyor.

Yeşil Yol eylemcilerini “lüks araçlarla gelip eylem yapıyorlar” diye eleştiren Rize Valisi Ersin Yazıcı’nın lüks araç merakı dikkat çekiyor. Bir önceki Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu’na dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönderdiği son model Mercedes makam aracını bir süre kullanan Vali Yazıcı’nın ardından Audi Q7 marka lüks bir arazi aracı kiraladığı ardından bu aracın daha üst modelinin Rize Valiliği’ne makam aracı olarak alındığı belirtildi. Rize İl Özel İdaresi’ne ait hesapların, Vakıflar Bankası’ndan Halk Bankası’na nakledilmesinden sonra ise “promosyon” olarak Rize Valiliği’ne yine son model “Volkswagen Tiguan” marka başka bir arazi aracı daha alındı. Valinin isteği doğrultusunda yine Vokswagen Passat marka lüks araç daha alınması çalışmaları yapılıyor.

Rize İl Genel Meclisi’nin eski üyelerinden Emin Kanbur, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajla Vali Yazıcı’yı sert sözlerle eleştirdi. “Bu sevda nereye kadar Sayın Valim” başlıklı bir yazı yayınlayan Kanbur “650 bin TL ödenek, İller Bankası 2015 yılı il ödeneğinden, köylere hizmet için gönderilen kaynaktan Audi Q7 alımı için harcanmış. Bizler bu abartı ve israf değil mi diye tartışırken meğer yenileri de alınmış ve de yetmedi bir tanesi de yoldaymış” ifadelerini kullandı.

Rize Valisi Yazıcı konuyla ilgili görüşme isteğimize yanıt vermezken Rize Valiliği İl Özel İdaresi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada da aracın Devlet Malzeme Ofisi aracılığı ile 642 bin TL ödeme yapılarak alındığı belirtildi. Açıklamada ayrıca “Tüm illerdeki makam araçlarının arazi şartlarına uygun olması açısından bu tip araçlara ihtiyaç duyulduğundan dolayı ilimizdeki vatandaşların hizmetini daha hızlı ve etkin şekilde karşılayabilmek amacıyla bu makam aracı satın alınmıştır” ifadeleri de kullanıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çay Üretiminin Yüzde 10 azalacağı tahmin ediliyor

Çay Üretiminin Yüzde 10 azalacağı tahmin ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık