Ana Sayfa Güncel Rize'de Atatürk Büstünün Yanlış Yerleştirilmesine Tepki

Rize'de Atatürk Büstünün Yanlış Yerleştirilmesine Tepki

Rize'de Atatürk Büstünün Yanlış Yerleştirilmesine Tepki

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2014 Perşembe 10:07
Rize'de Atatürk Büstünün Yanlış Yerleştirilmesine Tepki

Rize’de Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) yeni binası önüne caddeye sırtı dönük olarak konulan Atatürk büstü, gelen tepkiler üzerine düzeltildi ve yüzü caddeye dönük olarak yerleştirildi. Ancak bu kez de büstün önünde yeterince boş alan olmaması yeni tartışma konusu oldu.

Camiönü Mahallesi Menderes Bulvarı'nda TOKİ tarafından bir firmaya ihale edilen ve yapımı tamamlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Rize İl Müdürlüğü'nün yeni binasının girişine Atatürk büstü yerleştirildi. Ancak büstün sırtının caddeye dönük olarak konulması, tepkilere neden oldu. Vatandaşlar SGK İl Müdürlüğü’ne şikayette bulundu. Henüz teslim almadıkları bina önündeki Atatürk büstü için gelen tepkiler üzerine, 'Yanlışlık varsa düzeltilir' diyen SGK Rize İl Müdürü Yusuf Baltacı harekete geçti ve aradan 20 gün geçtikten sonra büst, yüzü caddeye dönük olarak monte edildi.

Ancak bu kez büstün önünde yeterince boş alan bulunmaması yeni tartışma konusu oldu. Büstün bu şekilde yerleştirilmesinin yanlış olduğunu savunan vatandaşlardan Resul Baş, “Önünden geçmek isteseniz geçemezsiniz. Daha açık bir alanda olmalıydı. Daha güzel görünen bir yere konabilirdi” dedi. Büstün yanlış yerleştirildiğini söyleyen Sedat Karataş ise, “ Kamu yöneticileri burada toplanarak Atatürk’ün arkasında mı duracak? Böyle şey olur mu?” diyerek tepkisini dile getirdi, büste daha uygun bir yer bulunması gerektiğini söyledi.

Odatv.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çay Üretiminin Yüzde 10 azalacağı tahmin ediliyor

Çay Üretiminin Yüzde 10 azalacağı tahmin ediliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık