Ana Sayfa Yerel Siyaset Rize'de Bekaroğlu'nun toplantısına engelleme..

Rize'de Bekaroğlu'nun toplantısına engelleme..

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu lokanta önünde yaptığı açıklamada “ Birileri bizim konuşmamızı istemiyor, anlaştığımız lokanta sahibi bizi arayarak yemek veremeyeceğimi kendisine baskı yapıldığını söyledi dedi.

Giriş Tarihi: 1 Mart 2016 Salı 21:00
Rize'de Bekaroğlu'nun toplantısına engelleme..

 Rize ”de yapacağı kahvaltılı basın toplantısı için anlaştığı lokanta sahibi Bekaroğlu”nu arayarak kendilerine yemek veremeyeceğini başka yer bulmasını istediğini söyledi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu Rize basını ile sabah kahvaltısı için anlaştığı lokanta sahibinin önceki akşam kendisini arayarak başka yer bulmasını söylediğini belirterek “  Kimsenin ekmeği ile oynamayız, kendisi ile anlaştık ve sabah 10 da tüm basın mensupları ile burada kavurma yiyecektik. Akşam lokanta sahibi beni arayarak kusuru bakmamamı istedi. Gerekçesini sorduğumda ise baskı yediğini söyledi.  Bugün yaşadığımız aslında basit olay değil. İş yeri sahibi vergi denetmeni ve zabıta korkusu yaşamakta. Sayın Cumhurbaşkanının kimseyi arayacak halı yok, bilgisi de olması söz konusu değil. Bizi bu tür davranışlar ile susturamazlar, Rize’nin sorunlarını biz her yerde konuşuruz, TV lere de baskı yapmışlar bizi oralara da kabul etmiyorlar. İktidar yöneticilerinin kimsenin ekmeği ile oynamaya hakkı yok.  Bazı iş güz arların yaptığı iş bu böyle bir olaya nefretle kınıyorum, halkın oyları ile seçilenler yine halkın oyları ile muhalefet olarak seçilenlere saygı duymalı” dedi.

      Simit kaşar

Lokantaya sokulmayan CHP İstanbul Milletvekili Bekaroğlu , İl başkanı Mesut Rakıcı ve partililer lokanta önünde kısa bir açıklama yaptıktan sonra CHP Merkez ilçe binasına geçti, burada Simit , kaşar ve zeytin ile kahvaltı yapan Bekaroğlu, partililer ve Basın mensuplarına Bekaroğlu açıklamalarda bulundu.

       Hava alanı hava

-Rize “de yapılması planlanan hava alanının 2016 programına alınmadığını belirten Bekaroğlu “ kimse kimseyi kandırmasın, bizzat ulaştırma bakanına sordum, Türkiye ”de yapılması planlanan 4 hava alanı için 19 milyon TL ayrılmış, Deniz üzerinde yapılacak olan hava alanı için her hangi bir gelişme olmadığını öğrendim, kimse hava alanı beklemesin” dedi.

    

      Belediye ne yaptı

30 Mart 2014 yılında kendisinin belediye başkanlığına aday olduğunu belirten Bekaroğlu “ Rizeliye söz verenler var, 10 numara projeler ve dolgu üzerinde yer alan risk taşıyan mahallelerin yıkımı, peki 2 yılda ne yaptılar. Şehircilik bakanına sordum, tek kelime cevap veremedi. Ekrem Orhon Mahallesi ve belediye blokları risk taşıyor. Halk bunu bilmiyor. Teleferik, Rize alt yapısı, şehir içi trafik, Meydan projesi, hiçbirine başlanmadı, belediyenin tek yaptığı vatandaşı bariyerler arasına sıkıştırmak” dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık