Ana Sayfa Yerel Gündem Rize'de Erdoğan Camisi için deniz doldurulmaya başlandı.

Rize'de Erdoğan Camisi için deniz doldurulmaya başlandı.

Karadeniz'in en büyük camisi inşa edilerek Tayyip Erdoğan adı verilecek. Cami, Rize'de deniz doldurularak gerçekleştirilecek

Giriş Tarihi: 23 Haziran 2015 Salı 18:36
Rize'de Erdoğan Camisi için deniz doldurulmaya başlandı.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre deniz doldurularak 3 bin dönümlük bir alan yaratılacak. Cami ve külliyenin hemen yanına konut projesi yapılacak. Karadeniz sahilinin görünümü projeyle tamamen değişecek. Rize sahilinde dolgu çalışmaları başladı. Sahildeki lokanta ve kafeterya gibi yerleri işleten esnafa, "Çıkın" denildi. Esnaf, "Bazılarına rant yaratmak için ekmeğimizle oynuyorlar" dedi. Hecep Tayyip Erdoğan Camii'nin maketi.

Sahilde önce Recep Tayyip Erdoğan Camii ve külliyesi yapılacak. Caminin hemen ardından doldurulacak alanlarda "Rize Mavişehir Projesi" adı altında konutlar yaptırılacak. Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ise projeyle ilgili olarak şunları söyledi: "Projemizle ilgili olarak Cumhurbaşkanımıza bilgi verildi. Rize insanının görüşleri ve tavsiyeleri doğrultusunda projemiz tamamlandı. İki etaptan oluşan projemiz yaklaşık 4 yılda tamamlanacak projede Rize'nin coğrafi ve kültürel yapışma uygun geleneksel yöntemlerle inşa edilecek taş, ahşap ve camdan oluşacak projenin çalışması da devam ediyor."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çitçi; Çayeli Belediyesinin 25 Trilyon borcu var

Çitçi; Çayeli Belediyesinin 25 Trilyon borcu var

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık