Ana Sayfa Yerel Gündem Rize'de İhsanoğlu için çalışma yapan BTP'lilere saldırıldı

Rize'de İhsanoğlu için çalışma yapan BTP'lilere saldırıldı

Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim ekibine Başbakan Erdoğan'ın memleketi Rize'de saldırıldı

Giriş Tarihi: 6 Ağustos 2014 Çarşamba 14:37
Rize'de İhsanoğlu için çalışma yapan BTP'lilere saldırıldı

14 partinin desteklediği Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim çalışmalarını yapan BTP'li (Bağımız Türkiye Partisi) ekibine Rize'de saldırıldı. Başbakan'ın memleketi Rize Güneysu ilçesi yolu üzerinde bulunan Rize Dörtyol köyünde İhsanoğlu'nu destekleyen BTP'li Rize seçim heyetinde bulunan Bağımız Türkiye Partisi İl Başkanı Hasan Peçe ve Bağımız Türkiye Partisi Çayeli İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Pehlivanlar bir grup  tarafından filli saldırıya maruz bırakıldı.

Saldırı mağdurlarından Hasan Peçe "yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri için adayımız Ekmeleddin İhsanoğlu beye destek çalışmalarımız devam ediyordu. Bu süreçte Salarha Dörtyol köyünde bulunuyorduk. Burada bu gördüğünüz broşürlerimizi dağıtıyorduk, destek çalışmalarımız devam ediyordu. Bu destek çalışmalarımızı yaparken arkadaşların, oradaki insanların bizi daveti üzerine bir kahvenin önünde konuşma yapmak istedik. Burada konuşma yapmamız engellendi. Fiili darba uğradık burada, bizi tartakladılar, dövmeye kalktılar. Burada bizim konuşmamız engellendi, darp yapmaya kalktılar. En son da, bu tartaklanma olayı sırasında biz olay yerinden uzaklaşmak istedik, etrafımızı sakinleştirmek istedik, fakat aracımıza uzaklaşana kadar etrafımızı insanlar çevirdi ve aracımıza ulaşmakta da zorluk çektik" dedi.

Edinilen bilgiye göre saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen N. T., G. Ş., R. S., K.l S. ve Muhtar H. N. S. hakkında suç duyurusunda bulunulurken mağdurlardan Kemal Pehlivanlar "burada yazılan beş kişi hakkında suç duyurusunda bulunduk Cumhuriyet Başsavcılığına. Hukuki süreç devam ediyor. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Ekmeleddin beye desteğimiz devam ediyor ve çalışmalarımız devam ediyor, ona başarılar diliyoruz" diye konuştu. 

Suç duyurusuna göre köy muhtarı "Buraya gelmemeliydiniz, Burada diğer siyasi partilerin bayraklarının asılmasına dahi izin vermiyoruz, Siz buraya gelip parti propagandası yaparak böyle bir şeyin yaşanmasına sebep oldunuz" diyerek Ekmeleddin ihsanoğlu'nu destekleyen Bağımsız Türkiye Partisi seçim ekibine köylerine bir daha gelinmemesi konusunda gözdağı verdiği iddia edildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Şehit Altuğ Verdi Koşusu, Rize'de gerçekleştirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık