Ana Sayfa Yerel Gündem Rize'de,Külliye için sahil doldurulmaya başlandı

Rize'de,Külliye için sahil doldurulmaya başlandı

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın 10 numara projeleri arasında yer alan Sahil Külliye projesinin dolgu çalışması başladı.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2015 Pazar 22:17
Rize'de,Külliye için sahil doldurulmaya başlandı

Projenin hayata geçirilmesi noktasında atılan adımların sonucunda başlatılan dolgu çalışmasını Rize Milletvekili Hasan Karal, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ve Ak Parti Rize İl Başkanı Muhammet Avcı yerinde inceleyerek yetkili firmadan çalışmalarla ilgili bilgiler aldılar.

 

Sahil dolgu alanı üzerinde hayata geçirilecek olan Külliye projesinde Camii inşaatının başlaması için var olan dolgu sahasına ek olarak 5 bin metrekare'lik dolgu alanı çalışmaları deniz üzerinde belirlenen alanda yapılıyor.  Mavi Şehir olarak bahsedilen proje sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde adım atan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap'ın seçim sürecinde bahsetmiş olduğu 10 numara projeler içerisinde en başta gelen bir proje olarak biliniyor.

 

Dolgu çalışmasının başladığı proje alanında bir açıklama yapan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap; "Sahil Külliye projemizin yapımı aşamasında geçen hafta yapmış olduğumuz toplantının ardından proje içerisinde yer alan camii'nin yapılacağı alan için ek dolgu alanı çalışmalarımız başladı. Yaklaşık 5 bin metre karelik bir alanın dolgusu gerçekleştikten sonra Camii inşaatımıza başlanacaktır. Camii inşaatımızla birlikte mevcut dolgu alanının şehre bakan kısmında Külliye olarak adlandırdığımız  alan yapılacak.  Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin tercih edildiği Rize mimarisine uygun şekilde yapılacak olan Külliye projemiz artık bundan sonra Mavi Şehir olarak adlandırılacak. Projenin bu aşamaya gelmesinde bir çok adım ve paydaş vardır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çok önem verdiği bu projeyi Rize Belediyesi olarak paydaşlarımız ile beraber inşallah hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Kısa sürede bitirilecek olan Külliye projemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık