Ana Sayfa Yerel Gündem Rize'den Metal İşçilerine destek.

Rize'den Metal İşçilerine destek.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Rize Temsilcisi Deniz Göktaş Çelebi yazılı bir açıklama yaparak Metal işçilerine destek verdi.

Giriş Tarihi: 19 Mayıs 2015 Salı 01:14
Rize'den Metal İşçilerine destek.

Sağlık Emekçileri Sendikası Rize Temsilcisi Deniz Göktaş Çelebi, Bursa’daki Renault Fabrikasında çalışan metal işçilerinin önceki akşam başlattığı haklı, meşru ve onurlu direnişi selamladıklarını söyledi.

 

Bursa'daki Renault Fabrikası'nda çalışan, metal işkolundaki işçilerin dün akşam itibariyle başlattığı haklı, meşru ve onurlu direnişi selamlıyor, destekliyoruz.

Metal işkolunda bir süredir devam eden ve toplu satış sözleşmesini kabul etmeyen, onurlu ve insanca yaşanacak bir ücret isteyen işçilerin eylemi özgür ve gerçek toplu sözleşmeye giden yolu açacak niteliktedir.

Konfederasyonumuz işbirlikçi ve yandaş sendikaların düşük ücret dayatmasına karşı metal işçilerinin başlattığı ve kamu emekçilerinin de temel taleplerinden olan gerçek ve özgür toplu sözleşme düzeni sağlanıncaya kadar süreceğine inandığımız eylemi her platformda sahiplenecek, dayanışma içerisinde olacaktır.

Hükümet grev yasaklama ve yandaş yapılanmalar üzerinden baskı kurma politikasından vazgeçmeli, işveren işçilerin taleplerini karşılamalı, işbirlikçi sendikalar direnişçi işçileri işten ayrılmaya zorlamaktan vazgeçerek kendileri bu alandan çekilmelidir!

Yaşasın Metal İşçileri Onurlu Direnişinizi selamlıyoruz

Rize sağlık ve sosyal hizmet emekçileri sendikası RIZE SES

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık