Ana Sayfa Eğitim Rizeli Liseliler'gericiliğin üzerini çizeceğiz'

Rizeli Liseliler'gericiliğin üzerini çizeceğiz'

Türkiye Liseliler Birliği Rize Şubesi bir basın açıklaması yaparak okullardaki gerici faaliyetleri eleştirdiler.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2014 Çarşamba 10:45
Rizeli Liseliler'gericiliğin üzerini çizeceğiz'

GERİCİLİKTE MODA OLDU BU ARALAR !

Yıllardır “Gericiliğe karşı mücadele en büyük mücadelemizdir.” dedik, aydınlanma devrimlerini zihinlerimize kazıdık, Kubilay olduk yürüdük gericiğin üzerine korkusuzca. Ne vurma ile tükendik, ne de zindanlarda yok olduk. Hayatta en hakiki mürşit ilimdir dedik ve ilimi kendimize referans eyledik. Hiç bir tehdit bizi yolumuzdan döndüremedi, döndüremeyecek de.

GERİCİLİĞİN BİLİME SALDIRILARI

Cumhuriyetle hesaplaşmak göründüğü kadar kolay değil. Cumhuriyeti alt etmek için bilimi engellemeniz onu etkisiz hale getirmelisiniz. İnsanları dogmatik bilgilere hapsetmek aydınlanmadan yoksun bırakmak gerekli. Düşman bunun farkında ve gardını çekti, aydınlanma değerlerini yok etmek için hamleler yapıyor.

 

Yakın zamanda bunun örneğini gördük, bilimi kendine referans almış, gericiliğin üzerine Kubilay gibi korkusuzca yürümüş, Cumhuriyet değerlerini korkmadan savunmuş ve bu uğurda gözünü kırpmadan yıllarca eğitim vermiş Rennan Pekünlü hocamızı zindanlara tıkarak bilimi alt edeceklerini zannettiler, fakat o zindanlar dahi eğitim yuvası oldu ve gericiliğe karşı savaş açtı. Bizler eğitimin sadece okullarda olmadığını yıllarca söyledik ve bu şekilde bir kez daha göstermiş olduk bizler girdiğimiz her yeri aydınlatırız.

 

SÖZDE EĞİTİMCİ ÖZDE GERİCİ SENDİKALAR

Eğitim kelimesinin arkasına sığınıp yıllarca eğitim yuvalarını zehirlemeye çalışan sendikalar, gerici politikalarını daha 37 AYLIK kardeşlerimize bile uygulamaya hazırlanıyor. Hırsını alamayan sakat zihniyet ve onun vücut bulmuş sendikası Eğitim Bir-Sen şimdi de bilime saldırmaya devam edeceğini dün yaptıkları açıklamada iddia ediyor.

İddia diyorum çünkü liselerde hesaba katmadıkları bir şey var. Kubilay’ın talebeleri kalemlerini çekti ve gericiliğin üzerini çizmeye hazır.

Türkiye Liseliler birliği Rize Şubesi.

Kaynak haber

rizeninsesi.net

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık