Ana Sayfa Kültürel Rize’nin ilk kitabevi ,BİZUM Kitabevi açıldı

Rize’nin ilk kitabevi ,BİZUM Kitabevi açıldı

Rize’de uzun uğraşlar sonucunda açılan “Bizum Kitap-Kültür Evi” Rize’nin ilk kitabevi olarak hizmet vermeye başladı. Kitabevinde, Türk edebiyatından, dünya edebiyatına uzanan kitapların yanı sıra tarih, felsefe, siyaset ve çocuk kitapları da yer alıyor.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2018 Pazar 08:12
Rize’nin ilk kitabevi ,BİZUM Kitabevi açıldı

Oyuncu/Yazar Ercan Kesal’ın katılımıyla yapılan açılışa Rize Eğitim-Sen Başkanı Ercan Özay, CHP Rize İl Başkanı Yardımcısı Saltuk Deniz ve CHP İlçe teşkilatları, Derelerin Kardeşliği Platformu, Fındıklı Dereleri Koruma Platformu ve ÖDP Rize İl Başkanı Recep Memişoğlu ile beraber ÖDP İlçe örgütleri katıldı. Ayrıca il halkının da büyük ilgi gösterdiği gözlemlendi.

Açılış konuşmasını yapan Sare Yazıcı, yaklaşık 2 senedir üzerinde projeler oluşturup konuşup düşündükleri kitabevinin açmanın mutluluğunu dile getirerek, kitabevinin bir ticari mekandan öte ‘Rize’deki kültürel boşluğu dolduran, edebiyat sanat alanında bir buluşma mekanı olmasını ve buradan her kesime ulaşmak istediklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından Açılış kurdelesi kesildi. Kurdele kesiminden sonra Bizum Kitap-Kültür Evinde Rize halkı ile beraber Ercan Kesal bir söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşide ülkede sanatsal faaliyetlere yapılan baskı ve engellemeler konuşulduktan sonra Ercan Kesal katılan konukların kitaplarını imzaladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Üç kadın ' Sırtında Sepeti' okurlarıyla buluştu..

Üç kadın ' Sırtında Sepeti' okurlarıyla buluştu..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık