Ana Sayfa Güncel Rize'nin tüm ilçelerinde okullar tatil edildi.

Rize'nin tüm ilçelerinde okullar tatil edildi.

Rize'de Valilik, kar nedeniyle tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2015 Perşembe 06:51
Rize'nin tüm ilçelerinde okullar tatil edildi.

Valilik kararıyla Kötü hava koşullarına bağlı yaşanabilecek olumsuzluklar sebebiyle 8 Ocak 2015 Perşembe (bugün) Rize ve ilçelerindeki tüm temel ve orta öğretim okullarında (İlk,orta,lise) eğitim-öğretime bir gün ara verildi.

Yapılan açıklamada, 'Hava koşulları nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklar sebebiyle 8 Ocak 2015 (Bugün) Rize genelinde eğitime-öğretime bir gün ara verilmiştir' denildi...

 

Vali Ersin Yazıcı, Rize il genelinde olumsuz hava koşulları nedeniyle tatil edilen okullarla ilgili şu açıklamayı yaptı;

"Valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları bakımından anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde eğitim ve öğretime 8 Ocak 2015 Perşembe günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır."

Rize ile birlikte Trabzon, Giresun ve Gümüşhane'de de okullar tatil 

Doğu Karadeniz'de dün akşamdan bu yana etkili olan şiddetli kar yağışı nedeniyle Rize ile birlikte Trabzon, Giresun ve Gümüşhane'de de okullar bugün tatil edildi.

Rize, Giresun ve Gümüşhane'nin ardından son olarak Tabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle bugün (8 Ocak Perşembe) günü Trabzon ve ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildiği, yarın (9 Ocak Cuma) ile ilgili kararın da bugün açıklanacağı ifade edildi.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz açıklamasında "Gece boyu Yağan kar ile oluşan olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde bugün itibariyle okullarımızda eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir. Hava şartlarının durumuna göre tatil süresinin uzatılıp uzatılmayacağı önümüzdeki saatlerde yeniden değerlendirilecektir" ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık