Ana Sayfa Ekonomi Rusya yeniden tarım ülkesi oluyor..

Rusya yeniden tarım ülkesi oluyor..

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, ülkesinin yeniden tarım ülkesi statüsünü kazanmaya başladığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 18 Temmuz 2014 Cuma 13:44
Rusya yeniden tarım ülkesi oluyor..

Başbakan, Orlov Bölgesi Vali Vekili Vladimir Potomskiy'le görüşmede, "Belki istediğimiz kadar hızlı değil ancak yine de ülkemize iyi anlamda tarım ülkesi statüsünü kazandırıyoruz" dedi.

Medvedev, "Rusya her zaman tarım ülkesiydi ve şimdi bu çok önemli. Hem kendini doyuracak hem de ihraç edecek. Normal hasat koşullarında açılan fırsatları kastediyorum" diye ekledi.

Öte yandan Potomskiy, bu yıl Orlov Bölgesi'nde tahıl hasadının yaklaşık 3 milyon ton olarak gerçekleşeceğini, geçtiğimiz yıl bu rakamın 2 milyon 800 bin olduğunu söyledi. Vali Vekili, "Hasatla ilgili beklentilerimiz büyük. Her bir başağı saydık. Özel formülle 3 milyon ton oluyor" dedi.

Bölgede aktif şekilde yeni siloların inşa edildiğini, zira şimdiden silo kıtlığı yaşandığını belirten Potomskiy, halihazırda tarlalarda yerli üretim dahil binden fazla modern biçerdöverin çalıştığını kaydetti. Vali Vekili, "Tarlalarda kaybımız yok" ifadesini kullandı.

Başbakan Medvedev, bu bilgileri aldıktan sonra, "Hasat beklentilerinizin yüksek olması çok iyi ve bu beklentileri korumak için her şey yapmalıyız" şeklinde konuştu.


Tamamını oku: http://turkish.ruvr.ru/news/2014_07_16/Medvedev-Rusya-tarim-ulkesi/

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çaykur'da hesap şaştı. 131 Milyon TL Kar hedeflerken 267 Milyon TL Zarar etti.

Çaykur'da hesap şaştı. 131 Milyon TL Kar hedeflerken 267 Milyon TL Zarar etti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık