Ana Sayfa Güncel Sarp'ta TIR kuyruğu eridi

Sarp'ta TIR kuyruğu eridi

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yöneticileri 1 Nisan Oda seçimlerinin ardından da ilgili mercilerle yoğun görüşmeler gerçekleştirerek tır kuyruğunun bitirilmesini sağladı.

Giriş Tarihi: 6 Nisan 2018 Cuma 09:20
Sarp'ta TIR kuyruğu eridi

Hayati Akbaş

HOPA-Sarp Sınır Kapısı’ndaki modernizasyon çalışmaları ve dönem dönem meydana gelen sistem yazılım/sistem sorunları nedeniyle son zamanlarda uzun kuyruklar oluşarak hem şoförlerin hem de Hopa halkının mağduriyet yaşamasına neden olmuştu.

Uzun süredir konu hakkında mesai yapan Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yöneticileri 1 Nisan Oda seçimlerinin ardından da ilgili mercilerle yoğun görüşmeler gerçekleştirerek tır kuyruğunun bitirilmesini sağladı.

Oda Başkanı Akyürek yaptığı değerlendirmede oluşan kuyruğun Tır parkına kadar eridiğini, kuyruğun bitirilmesi için özveri ile çalışan Sarp Mülki İdare Amirliğine teşekkür etti.

Alınan verilere göre 2 Nisan Pazartesi günü 346, 3 Nisan Salı günü 480 ve 4 Nisan Çarşamba günü öğle 12’ye kadar 225, 3 günlük süre zarfında 1000 özel faturalı araç geçişi olduğu görülmektedir. Gün ortası itibari ile kuyrukta yaklaşık 110 araç olduğunu söyleyen Oda Yöneticilerinden Okan Poyraz gece 24.00 ‘e kadar tamamen bitirileceği taahhüdünü aldıklarını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan: 15 Temmuz sonuçları itibarı ile ülkemize hayırlı oldu

Erdoğan: 15 Temmuz sonuçları itibarı ile ülkemize hayırlı oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık