Ana Sayfa Güncel Şavşat'ın sorunları masaya yatırıldı

Şavşat'ın sorunları masaya yatırıldı

Kaymakam Cemil Sarıoğlu’nun Organize Ettiği Muhtarlar Toplantısında Milletvekili Kışla, Muhtarların Sorunlarını Dinledi

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2014 Cumartesi 14:02
Şavşat'ın sorunları masaya yatırıldı

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Şavşat Evi’nde gerçekleşen toplantıya AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, İlçe Özel İdare Müdürü İbrahim Altun, İl Genel Meclisi Üyeleri Hasan Temiz ve Ertan Turan ve köy muhtarları katıldı.

Yaklaşık 4 saat süren toplantıda Şavşat ve köylerine yapılan yatırımlar konuşulurken muhtarların büyük bir çoğunluğu köylerinin sorunlarını anlatma imkanı buldu. Özellikle yol ve su sorunlarının konuşulduğu toplantı sonunda hep birlikte yemek yenildi.

Kaymakamdan Milletvekiline Teşekkür

Toplantı sonunda Kaymakam Cemil Sarıoğlu yapmış olduğu kapanış konuşmasında; “Sayın vekilimiz, İl Genel Meclisi üyelerimizin de buraya katılımları ile çok verimli bir toplantı oldu. Demokrasinin en önemli özelliği seçilmişleri bire bir dinleyerek görüşlerini alarak sorunların çözümü noktasında önemli adımlar atmaktır. Bizler bu toprağın çocuklarıyız. Bütün samimiyetimle söylüyorum kendi ilçeme nasıl hizmet edeceksem o şevkle o heyecanla çalışıyoruz. Bu konuda kendi şahsımı demiyorum, Özel idaremizin en üst kademesinden en alt kademesine bütün özverimizle çalışıyoruz. En az gittiğimiz yere 2-3 defa gidiyoruz. Şavşat yol ağı konusunda oldukça fazla olduğu için yapılması gereken çok iş var. Bunu da bildiğimiz için neler yapabiliriz konusunda arkadaşlarla sürekli çalışıyoruz” dedi.

Kaymakam Muhtarların Dikkatini Çekti

Kaymakam Cemil Sarıoğlu Muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada; “ Geçen yıl 6 km asfalt döktük. Bu yıl ise Karayolları standardında 20 km ye yakın asfalt döktük. Bunu 30-35 km ye çıkaracağız. Sayın vekilimizin bu konuda destekleri çok büyük. Kendisine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Benim muhtar arkadaşlarımdan özellikle bir istirhamım var.  Köylerinizde çalışma oluyorsa o işin mutlaka başına gidin. Ben gurup köylerimizde dökülen asfaltlara gittim. Bazı muhtarları işin başında bulamıyoruz. Cep telefonlarına ulaşılmıyor. Yapılan işlerin başında durun. İşi siz yaptırın. Biraz önce sizler söylüyorsunuz müteahhit çalıyor diyorsunuz. Biz teknik eleman aldık. Bu elemanımız haftada birkaç defa araziye bu işlerin denetimi için gönderiyoruz. Biz ne kadar göndersek de siz işin başında durmadığınız zaman ister istemez eksiklikler noksanlıklar oluyor. Eğer bu hataların gelecekte yaşanmasını istemiyorsanız, yolunuzun, suyunuzun, menfezinizin, köprünüzün yapıldığında uzun yıllar dayanmasını istiyorsanız mutlaka işin başında durun.  Siz duramıyorsanız bir arkadaşınızı oraya koyunki iş daha iyi daha kaliteli olsun. Gerekirse bizleri uyarın. Belki de projeden farklı bazı işler yapılınca daha güzel olacağını düşündüğünüz konuları bize aktarın. Bizi arayın. Benim telefonum bütün muhtar arkadaşlarda var. Gece gündüz fark etmez istediğiniz zaman arayabilirsiniz” dedi.

Kaymakam, “Vatandaşın Sorunu Varsa Bu Herkesi İlgilendiriyor”

Kaymakam Sarıoğlu; “ Ayrıca köylerinize gittiğinizde bir hastanın bir fakirin kapısını çalın. Onları ziyaret edin. Bizlerin selamlarını götürün bir eksikleri bir ihtiyaçları var mı bunları tespit edin. Bizim paramız var. Vakıf imkânlarımız çok fazladır. Evinde çorbası suyu, kuzinesinde odunu olmayan köylümüz olabilir. Bunları bize iletin. Müdür arkadaşlarımızla birlikte köy ziyaretlerini yapacağız. Köylülerimizi de dinleyeceğiz. Sizler köylerde devleti temsil ediyorsunuz. Bu iş beni ilgilendirmiyor demeyin. Vatandaşın bir sıkıntısı varsa bu sizi, bizi, devletimizin en üst kademesine kadar herkesi ilgilendiriyor. Alakalı alakasız diye de bakmayalım” dedi.

Kaymakamdan İtiraf; “Çalıştığım En Rahat İlçelerden Biri”

Sarıoğlu; “Sayın vekilimiz 3-4 saat sabırla bizlerin sorunlarını dinlediler. Kendisini sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda aradığımızda her zaman çok olumlu dönüşleri oluyor.  O anlamda da Şavşat çalıştığım en rahat ilçelerden biri. Bir telefon açtığımızda Sayın vekilimiz binlerce liralık yardımları sağlıyor. Bizlerde sayın vekilimizi mahcup etmemek için, Özel İdare Müdürümüz İbrahim Bey, Köy Hizmetleri Şefimiz Adnan Beylerle ve bütün personelimizle bütün gücümüzle çalışıyoruz. Sayın Vekilimize ve sizlere bu toplantıya katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan muhtarlar toplantısı sonunda Milletvekili İsrafil Kışla, Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk ve AK Parti İl Başkanı Erkan Balta Soruları Cevaplandırdı.

Kışla; “10 Katrilyonluk Yatırım Aldık”

Milletvekili İsrafil Kışla yapmış olduğu açıklamada; “12 yıllık AK Parti iktidarında Artvin’imiz ve ilçelerimiz çok önemli bir pay almıştır. 12 yıllık süre içerisinde 10 Katrilyonluk yatırım aldık. Artvin ve ilçelerimizdeki bütün kamu yatırımları olarak her birine el atıldı. Her alanda yatırımlarımız devam ediyor. Bugün Şavşat’ta olduğumuz için Şavşat üzerinde konuşursak 100 Trilyona yakın yatırımlarımız devam etmektedir. Çevre yolu devam ediyor. Hastahane binamız bitme aşamasına geldi. Anadolu Lisesi yurduyla beraber yapımı devam ediyor.  Yaşlılar Yaşam Yerleşkesi bitme aşamasına geldi. Tarım ilçe binası bitme aşamasına geldi. İnşallah SGK Binası da başlayacak. Kapalı Spor Salonu, Gençlik Merkezi ve halı saha gibi spor komplekslerimizin yapımı devam etmektedir. İlçenin ihtiyaçları ne varsa hepsi kamu yatırımları olarak devam etmektedir. Sahara Tüneli ile ilgili proje ihalesi yapıldı. İnşallah da yakında biter ve temel atma aşamasına gelir. Yılda bir defa bütün ilçelerimizde köylerimizin sorunlarını dinleme amaçlı olarak muhtarlarımızla toplantı yapıyoruz. Bugünde Kaymakamımızın organize ettiği meclis üyelerinin ve istisnasız bütün köy muhtarlarının katıldı toplantıyı gerçekleştirdik. Köylerimizin problemlerini bütün muhtarlarımız tek tek dile getirdiler. Hepsini dinledik, notlarımızı aldık. İçme sularımız başta olmak üzere yol ve daha değişik sorunları KÖY-DES ve İl özel İdaresinin imkanlarıyla çözmeye çalışıyoruz. İşlerin aciliyeti noktasında bir planlama yaparak çözümleri noktasında ne gerekiyorsa onları yapacağız. Coğrafyamızın zorluğu nedeniyle burada 1 km yolla İç Anadolu bölgesinde 2-3 km yol yapma imkanımız var. Maliyet açısından da çok büyük fark var. Ayrıca dağlık olması nedeniyle de yağan yağmurlarda yaptığınız bazı işleri bir anda yeniden yapmanıza sebep olacaktır. Böylece maliyeti yüksek sıkıntılarla karşı karşıya kalıyoruz. İnşallah her yıl belli bir mesafede bu sıkıntıları çözmeye çalışıyoruz. Yüksek okulla ilgili henüz mekanımız mevcut değil. Anadolu Lisesi yapılıp yeni binasına taşındıktan sonra Yüksek Okul açılması konusunda çalışmalarımız devam etmektedir. İnşallah onu da sonuçlandıracağız.  Artvin turizm açsından geleceği parlak bir ilimiz. Bu alamda İlimiz ve İlçelerimizde de ciddi bir alt yapı çalışmalarımız başladı. Tanıtım noktasında güzel bir çalışmalar başlatıyoruz. Her yıl gelen turist sayısının arttığını görüyoruz. İnşallah Artvin’de bu konuda hak ettiği payı alacaktır. Bütün gurbetçi hemşerilerimizin birer turizm elçisi gibi çalışıp her yaz tatillerini Artvin’de geçirmelerini ve gelirken de yanlarına başkalarını almalarını da istiyorum” dedi.

Belediye Başkanı Öztürk; “Vekilimizi Mahcup Etmeyeceğiz”

Şavşat Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk’de yapmış olduğu konuşmada; “Öncelikle sayın vekilimize ve il başkanımıza ilçemize teşriflerinden dolayı kendilerine hoş geldiniz diyorum ve teşekkür ediyorum. Herkesin gördüğü gibi çalışmalarımız bütün hızı ile devam ediyor. Kimse inanmıyordu işte Cumhuriyet Caddesi en güzel bir şekilde yapımı devam ediyor. Milletvekilimizin katkılarıyla çeyrek asırlık rüya gerçek oldu. Sayın vekilimizin Belediyemize, İlçe Özel idaremize, köylerimize katkıları çok önemli ölçüde olmuştur. Sayın vekilimizi mahcup etmeyeceğiz. Teveccühüne layık olacağız demiştim. Bunun gayreti içerisindeyiz. İlçemize ne gerekiyorsa onları yapmak için mücadele ediyoruz. Halkımız beklesin ve sabırlı olsunlar ilçemizde çok önemli değişimler olacaktır. Öncelikle Sayın vekilimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti İl Başkanı Balta; “Artvin Zor Bir Coğrafya”

AK Parti İl Başkanı Erkan Balta yapmış olduğu açıklamada; “Son yıllarda Artvin’de Sayın vekilimizin destekleri ile birlikte Artvin’imize çok büyük yatırımlar yapıldı. Yıllarca bekleyen pek çok sorunu bu dönemde çözme imkânı bulduk. Bu hizmetlerin Artvin’e kazandırılmasında en önemli pay sahibi olan Sayın Vekilimize teşekkür ediyorum. Şavşat’ın yol ağına baktığınızda bir çok ilin yol ağından fazla bir yol ağı var. Artvin şartları itibarı ile zor bir coğrafya. KÖY-DES’e ve Özel İdare’ye gelen paralarla çok önemli hizmetleri yapma imkânına kavuştuk. Artvin’in ihtiyaçları çok. Bu ihtiyaçları ortadan kaldırmak için bütün gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık