Ana Sayfa Spor Şavşat'ta Taekwondo sporu gelişiyor

Şavşat'ta Taekwondo sporu gelişiyor

Taekwondo Kursu Öğrencileri Kuşak Sınavına Girdi

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2016 Pazartesi 10:42
Şavşat'ta Taekwondo sporu gelişiyor

Hayati Akbaş

ŞAVŞAT-Şavşat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün katkılarıyla ve Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen Taekwondo Kursu öğrenciler için kuşak sınavı yapıldı.

2015-2016 Eğitim ve öğretim yılının başlaması ile Şavşat Çok Programlı Anadolu Lisesi Spor Salonunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Taekwondo Antrenörü Hilmi Atasever yönetimindeki 38 öğrenci çalışmalarına başlamış, beyaz kuşak kursunu tamamlayarak bir üst kuşak olan yeşil-mavi kuşak sınavını geçmek için ter döktüler.

Şavşat Gençlik Merkezinde yapılan kuşak sınavına 38 lisanslı taekwondo öğrencisi ve veliler katıldı. Yapılan kuşak sınavında öğrenciler, öğrendikleri temel teknik ve pumseleri başarılı bir şekilde uygulayarak bir üst kuşağa terfi etmeye hak kazandılar.

Amacımız Taekwondo Sporunu ve Felsefesini Öğretmek

Şavşat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü ve Taekwondo Antrenörü Hilmi Atasever yapılan sınavla ilgili açıklamalar yaptı.

Atasever, “Federasyon müsabakalarına katılabilmek için belirli dönemlerde kuşak sınavları düzenleniyor. En düşük kemer olan beyaz kuşaktan siyah kuşağa geçmek için öğrencilerin toplamda dört sınava girmeleri gerekiyor. Bugün bu sınavların bir bölümünü gerçekleştiriyoruz. Sınavda öğrencilerin derse devamlılığı, davranışları ve saygılarına da bakıyoruz. Burada bizim amacımız sadece taekwondo öğretmek değil, taekwondo felsefesini öğretmeyi de hedefliyoruz” dedi.

Sınava giren öğrenciler ise taekwondo kurslarının keyifli geçtiğini belirterek kuşakları başarı ile tamamlayacaklarını belirttiler.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık