Ana Sayfa Yerel Gündem Sedat Toprak'tan Belediye Başkanına Sert Tepki!

Sedat Toprak'tan Belediye Başkanına Sert Tepki!

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Sedat Toprak, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap’ın muhalefetin sesini kesmeye çalıştığını öne sürdü.

Giriş Tarihi: 9 Eylül 2016 Cuma 09:29
Sedat Toprak'tan Belediye Başkanına Sert Tepki!

“Atatürk heykelinin Rize Meydanından kaldırılmasına karşı yapmış olduğum basın açıklamasını yayınlayan haber sitelerini mahkemeye vererek erişim engelleme kararı aldıran Belediye Başkanına sesleniyorum” dediği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

BELEDİYE BAŞKANI MUHALEFETİ SUSTURMAYA MI ÇALIŞIYOR?

“Ana muhalefet partisi olarak eleştiri hakkımızı kullanırken, halkın haber alma hakkını yerine getiren, binbir zorlukla görevini yapmaya çalışan, birçok sıkıntıya göğüs geren basın emekçilerini yıldırmaya, muhalefetin sesini kısmaya çalışıyorsun.

Sayın başkan kolay yolu seçme, basınla uğraşma. Ben açıklamamın arkasındayım. Bu eleştirilerden rahatsızlık duyuyorsan, muhatabın, açıklamayı yapan kişi olan Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı olarak benim. Bu tür girişimlerle ne beni susturabilirsin ne de 93 yıldır var olan Partimi.”

NE DEMİŞTİ?

CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Sedat Toprak, 19 Ağustos’ta yaptığı açıklamada, “7 Ağustos’ta Yenikapı mitingi biraraya gelmez denilenleri ortak aklın etrafında buluşturdu. Ancak Rize Belediye Başkanı, ‘inadım inat’ diyerek Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk heykelini kaldırmaktan vazgeçmedi. Belediye başkanını uyarıyoruz; derhal Cumhuriyetin Fabrika ayarlarına geri dön. Türkiye’de oluşan kardeşlik ortamını bozmaya hakkın da yok, haddin de olamaz. Rize senden belediyecilik yapmanı bekliyor, milletin değerleri ile uğraşmayı bırak, bir an önce asli görevlerini yerine getirmeye bak!” şeklindeki ifadelerle Başkan Kasap’a yüklenmişti.

ajansrize.net

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı dolgu alanını inceledi.

Erdoğan, Rize-Artvin Havalimanı dolgu alanını inceledi.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık