Ana Sayfa Güncel Şehrin Merkezinde Yapılan Kemer Köprü İlgi Çekiyor

Şehrin Merkezinde Yapılan Kemer Köprü İlgi Çekiyor

Rize Belediyesi çevre düzenleme çalışmaları içerisinde şehrin estetiğini göz önüne alarak Rize’nin kültürü ve tarihini yansıtan çalışmalara yer vermeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 16 Eylül 2014 Salı 14:23
Şehrin Merkezinde Yapılan Kemer Köprü İlgi Çekiyor

Hayati Akbaş

RİZE-Rize’nin daha estetik bir görünüme sahip olması yolunda aralıksız çalışmalarına devam eden Rize Belediyesi şehir merkezinde Rize mimarisini yansıtan çalışmalar yapıyor. Rize’ye il dışından gelen misafirlerin ilimizin kültürünü ve tarihi yapılarını daha yakından tanıması açısından şehir merkezinde yapımına başlanan Tarihi Kemer Köprü ve Rize mimarisini yansıtan ev görenlerin ilgisini çekiyor.

Rize Cumhuriyet Meydanı Şeyh Camii yanında yapımına başlanan ve büyük bir bölümünün bitirildiği, çevre düzenlemesi çalışmalarının devam ettiği Kemer Köprü ve Rize Evi farklı illerden ilimize gelen misafirlerin ilgi odağı haline geldi. Zaman zaman önünde misafirlerin fotoğraf çekindiği Kemer Köprü doğal taşlardan inşa edilmiş olup gerçeğiyle birebir aynı özelliği taşıyor.

Çalışmaları yerinde inceleyen Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap yapmış olduğu açıklamada; “Göreve geldiğimiz günden bu yana 5 aylık kısa bir süre içerisinde Rize’nin kentsel görünümünü arttırıcı çalışmalar içerisindeyiz. Bir taraftan ilimizde alt yapı çalışmaları, sokak yenileme çalışmaları, ışıklandırma ve trafik çalışmaları yaparken diğer yandan projelerimizi hayata geçirme yolunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunların yanında tabi şehrin kültürünü yansıtan çalışmalara da yer veriyoruz. Buna paralel olarak dışarıdan ilimize gelen misafirlerimizin kültürümüzü daha yakından tanıması açısından şehir merkezinde tarihimizi yansıtan görsel çalışmalar yapıyoruz. Burada yapmış olduğumuz çalışmamız da tarihi Kemer Köprülerimizi ve Rize Evlerimizi ön plana çıkardık. Bu çalışmamızın bir güzel yönü de bölgesel anlamda güzelliklerimizin dışarıdan ilimize gelen misafirlerimiz ve çocuklarımız tarafından algılanmasıdır. Şirin Rize’mizi güzellikleriyle tanıtmalıyız. Vatandaşlarımızın yanı sıra farklı illerden gelen misafirlerimizin de dikkatini çekiyor. Bunun gibi çalışmalarımız şehir merkezinde farklı noktalarda devam edecektir” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık