Ana Sayfa Güncel Sinop'ta gerici yazarı kente sokmayanlar serbest bırakıldı.

Sinop'ta gerici yazarı kente sokmayanlar serbest bırakıldı.

Sinop'ta gerici yazar Nurettin Yıldız'ın konferansını protesto ederek iptal ettiren platform üyeleri gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldılar.

Giriş Tarihi: 28 Mayıs 2016 Cumartesi 12:42
Sinop'ta gerici yazarı kente sokmayanlar serbest bırakıldı.

Sinop'ta 12 Mayıs tarihinde İlahiyatçı Yazar Nurettin Yıldız'ın konferansının iptaline yol açan olaylarla ilgili gözaltına alınan 19 kişiden 5'i şartsız serbest kalırken, 14'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Emniyette sorguları tamamlanan platform üyesi 19 kişi, sabah saatlerinde Atatürk Devlet Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolü ardından gruplar halinde Sinop Adliyesi'ne getirildi. Bu arada adliye önünde toplanan platform üyelerinin yakınları ve arkadaşları, şahısların adliyeye getirilişleri sırasında alkışlarla tezahüratta bulundu. Bu sırada polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. 

19 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Şahıslardan 11'i tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilirken, 1 kişi serbest bırakıldı, 7 kişi de denetimli serbestlik şartıyla serbest kaldı. Daha sonra hakim karşısına çıkan 11 kişi'nin 4'ü serbest bırakılırken, 7'si de Denetimli adli kontrol şartıyla serbest kaldı. Böylece 19 kişiden 14'ü adli kontrol şartıyla, 5'i de şartsız serbest bırakılmış oldu.  Adliyede akşam saatlerine kadar CHP İl Başkanı Barış Ayhan ile bekleyen CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz ve serbest kalan KESK Dönem Sözcüsü Metin Gürbüz karar sonrası basın açıklaması yaptı.Vitrinhaber Gazetesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Mimarlar Odası : Anıtkabir Ulusa aittir.Yapılaşmaya açılamaz.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık