Ana Sayfa Yerel Siyaset SP Artvin İl Başkanlığına Gültekin Soydan seçildi.

SP Artvin İl Başkanlığına Gültekin Soydan seçildi.

Saadet Partisi İl Başkanlığınca Artvin Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Saadet Partisi Artvin 5. Olağan İl Kongresinde Gültekin Soydan il başkanlığına seçildi.

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2014 Pazartesi 14:54
SP Artvin İl Başkanlığına Gültekin Soydan seçildi.

Saadet Partisi Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Dursun Ali Düzenli'nin divan başkanlığında yapılan olağan genel kurulda Gültekin Soydan yeniden İl Başkanlığına seçildi.

Saadet Partisi Artvin 5. Olağan İl Kongresine Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz, Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Dursun Ali Düzenli,  Saadet Partisi Rize İl Başkanı Hasan Uzun ve partililer katıldı.

Saadet Partisi Artvin 5. Olağan İl Kongresine katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak burada yaptığı konuşmada kendilerine her gittikleri yerde Ak Parti ve diğer partilerle aralarında ki farkın sorulduğunu ifade ederek Ak Parti ve diğer partilerle aramızda ki en önemli itikat farkımızdır" dedi.

Kamalak yaptığı konuşmada "Bir insan faiz yiyebilir. Günahkâr olur bu amelde farklılıktır. Faiz bir dünya gerçeğidir diyen biri var bu bizim anlayışımızda yok. İşte itikat da ki farklılık bu. Şimdiki Ak Partiler rahmetli Erbakan Hoca ders anlatırken arkadan kaçıp dışarıda top oynayan öğrencilerimizdir. Kardeşlik noktasına gelince Habil ile Kabilde kardeşti. Bizim onlardan yönümüz farklı. Biz doğu diyoruz onlar batı diyor. Biz diyoruz ki ışık doğudan gelir güneş doğudan doğar" dedi

Tarihe bakıldığında doğunun peygamberler otağı batının ise katiller yatağı olduğunun görüleceğini iddia eden Kamalak konuşmasının devamında " Bizim amacımız farklı biz İslam birliği diyoruz. Bizim dışımızdakiler haçlı birliği Avrupa Birliği diyor. Diğer farkımız ölçülerimizdir. Avrupa Birliğine girmek için Avrupa'nın kurallarına uymak zorunda bırakılıyoruz. Bu kapsamda zina serbest bırakıldı, domuz eti kasaplık et grubuna sokuldu. Dinimizce haram olan faiz dünya gerçeği olarak kabul edildi. İşte biz bunları kabul etmiyoruz. Bizim ölçülerimiz bu milletin inancına ve tarihine uygun ölçülerdir.  Biz mazlumların yanındayız. Bizim dışımızda ki kardeşlerimiz ne yapıyor. Güçlüden yana zalimden yana tavır koyuyor ve onların safında yer alıyor. Irak'ta bir bucuk milyon insan şehit edildi Ak Parti hangi safta yer aldı. Orada yüz biden fazla genç kızımızın iffetine leke sürüldü. Dua ediyorlar Amerikan conileri sağ salım ülkelerine dönsünler diye. Biz mili görüşçüleri ne diyorduk. Bize ne Amerika'dan. 1 Eylül 2004 resmi gazetede 6 hava alanımız ile 7 deniz limanımız bu iktidar tarafın Irak'ı vurmaları için ABD'nin emrine amade kılındı. Irakta 2 milyona yakın insan katledildi" diye konuştu.

Kamalak konuşmasının devamında; "Firavun ve firavun anlayışının yolunda yürüyenlere göre hakkın 4 sebebi vardır. Bir devlet güçlü ise haklıdır. Amerika'nın İslam coğrafyasında ne işi var. Çünkü biz güçlüyüz diyorlar. Onlara göre ikinci hak sebebi menfaattir. Eğer bir yerin kontrolünde menfaat varsa oraya müdahale için menfaati bir sebebi olarak görüyorlar. Firavun hak anlayışına göre hakkın 3. kaynak sebebi imtiyazdır. İmtiyazları da kendileri belirliyor. Onlara göre beyaz olmak imtiyazdır. Yakın bir zamana kadar sözüm ona medeniyetin öncülüğünü yaptığını iddia eden Amerika Birleşik Devletlerinde Beyazlarla zencilerin bindikleri otobüsler farklıydı.  Çocuklarının okudukları okullar farklıydı. Firavunlara ve bu anlayışın savunucularına göre 4. hak sebebi ise çoğunlukmuş. Eğer çoğunluk kendine bir hak veriyorsa bu hak sebebidir. Birleşmiş milletleri oluşturmuşlar kongre ellerinde kritik noktalarda oylama yapalım diyorlar.  Oysa cenabı Allahın elçileri olan peygamberlerin hak anlayışına göre durum tümüyle farklıdır. Bu haklar insanların insan olması sebebiyle sahip olduğu haklar yani doğuştan elde edilen haklar. Çalışarak emek ederek kazanılan haklar. Akitten doğan haklar ve hukuktan doğan haklardır.

Eğer insanlar huzur bulmak istiyorsa yegâne yol hakka teslim olmaktır. Biz buradan söylüyoruz peygamberlerin yolumu daha doğru firavunların yolumu?

Avrupa'nın değerlerinin buraya getirileceği söyleniyor. Ne var Avrupa'da zenginlik mi diyorsunuz o zenginlikler fakir fukaranın alın teridir. İslam coğrafyasından mazlum milletlerden soyup çaldıkları mallardır onlar. Avrupa'da aile ahlak çokmuş. Doğan çocukların yüzde 24'ünün babası belli değil. Faiz serbest zina serbest, fuhuş serbest. Buna mı gıpta ediyorsunuz. Biz buradan haykırıyoruz. Türkiye'de iki parti var. Biri hakkı üstün tutan, peygamberlerin yolu insanlara tavsiye eden Saadet Partisi ve diğerleri.

Bir akademisyen olarak söylüyorum batıdan hayır gelmez. Onlar öldürmeye odaklıdır. Yaşatmak Müslümanlara hastır. Mahzun bir cana kıyan, bütün insanları katletmiş gibi günaha girer inancını taşıyoruz biz. Amerika'nın keşfinde orada ki Astek ve İnka medeniyetlerini kılıçtan geçirdiler. Zenginliklerini yağmaladılar. Batı zenginliğinin temelinde bu var" dedi.

Konuşmaların ardından gündem maddeleri tek tek ele alınarak seçim kurulu başkanlığında seçime gidildi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Muharrem İnce 11 Mayıs'ta Rize 'de..

Muharrem İnce 11 Mayıs'ta Rize 'de..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık