Ana Sayfa Yerel Siyaset SP-BBP Rize Ortak adayları çalışmalarını sürdürüyor.

SP-BBP Rize Ortak adayları çalışmalarını sürdürüyor.

Saadet Partisi Rize Milletvekili Adayı Salih Uzun: "Biz insanları kandırmak için, ellerindeki malı almak için değil, onların derdine derman olmak için koşturuyoruz. Yasaklar için değil özgürlükler için geliyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2015 Pazar 22:14
SP-BBP Rize Ortak adayları çalışmalarını sürdürüyor.

Saadet Partisi Rize İl Başkanlığında konuşan Uzun, hedeflerinin yaşanabilir bir dünya olduğunu, bu dünyada herkese yetecek yer ve nimet bulunduğunu söyledi.

Mevcut düzenin adil olmadığını, düzensizliği gidermek için bir araya geldiklerini ifade eden Uzun, herkesin adil düzene ihtiyacı olduğunu, kimseyi diğerinden ayırmadıklarını anlattı.

Rize’yi ev ev dolaşacaklarını belirten Uzun, "Biz insanları kandırmak için, ellerindeki malı almak için değil, onların derdine derman olmak için koşturuyoruz. Yasaklar için değil özgürlükler için geliyoruz. Muhatabınız kim olursa olsun onlar için geliyoruz" diye konuştu.

Uzun, asgari ücretin açlık sınırının altında olduğunu vurgulayarak, "İşçilerimiz üzülmesin. Biz geliyoruz, Milli İttifak geliyor" dedi.

Adil bir hukuk sistemi hedeflediklerini dile getiren Uzun, "Hırsızlıkla suçlanan bir bakanı arkadaşına teslim etmek, oradan çıkan karara göre hükmetmek adalet midir? Biz de diyoruz ki adalet böyle olamaz" diye konuştu.

- "Sen milletin açlığına çare ol"

Büyük Birlik Partisi (BBP) listesinden Saadet Partisi Rize 2. Sıra adayı olan Ömer Faruk Balcı ise Milli İttifak'ın toplumun tüm kesimlerinde kabul gördüğünü ve ülkeye dalga dalga yayıldığını söyledi.

İşçilerin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayan Balcı, "İşçilerin asgari ücrete mahkum edilmeden, insanca hayat yaşayabileceği bir Türkiye'yi inşallah Milli İttifak'ın iktidarında inşa edeceğiz. İşçi bayramının nerede kutlandığının bir önemi yok. İşçinin hakkını gasp etmişsen, Soma'da, Ermenek'te yeteri kadar önlem almayıp ölüme mahkum etmişsen ister Taksim'de ister başka bir yerde kutla, ne önemi var?" dedi.

Balcı, işçilerin bayramını nerede istiyorsa orada kutlaması gerektiğini savunarak, "Hükümete düşen onların istediği yeri hazırlamaktır. 'Yasakları kaldıracağız' diye geldiler ve Türkiye'yi bir yasaklar ülkesi haline getirdiler. 'Yolsuzlukları önleyeceğiz' diye geldiler ve Türkiye'yi yoksulluk batağına sapladılar. 'Yoksulluk ile mücadele edeceğiz' dediler, Türkiye'yi yoksullar ülkesi haline getirdiler. 75 milyonun 50 milyonu yoksulluk ve açlık sınırı altında yaşıyor. Başbakan, sen takmışsın Paralel Yapı'ya. Yoksullukla ilgili bilgi ver. Bırak Pensilvanya'yı, Paralel Yapı'yı. Sen milletin açlığına çare ol" ifadelerini kullandı

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık