Ana Sayfa Yerel Gündem Suruç Katliamına Rize Sağlık Emekçilerinden tepki.

Suruç Katliamına Rize Sağlık Emekçilerinden tepki.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Rize Temsilcisi Deniz Çelebi "Katillere bu zemini hazırlayan politikaları uygulayanların tarih önünde hesap vermekten kurtulamayacağına inanıyoruz"dedi

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2015 Salı 12:19
Suruç Katliamına Rize Sağlık Emekçilerinden tepki.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Rize Temsilcisi Deniz Çelebi Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan ve onalrca kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili olarak basın açıklaması yaparak insanlık suçu olan saldırıyı kınadı.

Çelebi “Kobanê’nin yeniden inşa çalışmalarına katılmak üzere İstanbul’dan Urfa’nın Suruç ilçesine gelen 300 gencin konakladığı Amara Kültür Merkezi önünde yapılacak basın açıklaması öncesinde meydana gelen patlamada şu ana kadar 31 gencimiz hayatını kaybetmiş, 5’i ağır olmak üzere 35’de yaralı bulunmaktadır.

AKP’nin 7 Haziran seçimleri öncesinde başlayan ve bugüne kadar süregelen mezhepçi ve milliyetçi politikasının hedefinde bugün gencecik bedenler vardı.Katiller de, bu ortamı hazırlayanlar da belli.

Aylardır her açıklamamızda AKP’nin izlediği mezhepçi ve milliyetçi Ortadoğu politikasının ülkemizi patlamaya hazır bir mayın tarlasına dönüştürdüğünü ifade ediyoruz. Maalesef, gerçekleşen tam da budur!

Katiller sürüsü sivil ve masum demeden onlarca insanın ölümünü hedefleyecek eylemler gerçekleştirmektedir. 5 Haziran’da Diyarbakır’da da aynı plan uygulanmak istendi. Orada insanlarımızın soğukkanlılığı ve tedbiriyle katliam 5 insanımızın yaşamını yitirmesi ve onlarca yaralı ile sonuçlandı. Ne yazık ki, bugün Suruç’ta onlarca gencimiz vahşi saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Öfkemiz büyük, ancak sözün bittiği noktadayız…

Katillere bu zemini hazırlayan politikaları uygulayanların tarih önünde hesap vermekten kurtulamayacağına inanıyoruz.

Ülkemizde ve Ortadoğu’da çocuk, kadın, yaşlı, sivil demeden insanları katleden katil sürüleri bugün de Suruç’ta ortaya çıktı ve barış ile birlikte yeniden inşanın temellerini atacak gençliği hedefine aldı.En ufak insani değerden nasibini almamış katiller sürüsünün gerçekleştirdiği saldırıyı nefretle kınıyor, yaşamlarını yitirenlere başsağlığı, yakınlarına sabır ve metanet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bu saldırıyı yapanları ve azmettirenleri biliyoruz. Ve hesap soracağız” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çitçi; Çayeli Belediyesinin 25 Trilyon borcu var

Çitçi; Çayeli Belediyesinin 25 Trilyon borcu var

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık