Ana Sayfa Spor Tayfa'dan şike paneli ; Asla geri durma

Tayfa'dan şike paneli ; Asla geri durma

Şike panelinde konuşan CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, "Trabzonspor ne kadar büyük bir kulüp ki bir kupası da Fenerbahçe müzesinde duruyor

Giriş Tarihi: 4 Temmuz 2014 Cuma 12:13
Tayfa'dan şike paneli ; Asla geri durma

Şike panelinde konuşan CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, "Trabzonspor ne kadar büyük bir kulüp ki bir kupası da Fenerbahçe müzesinde duruyor" dediğini hatırlattı, bir milletvekili arkadaşının da bu sözleri, hapisanede ziyaret ettiği Aziz Yıldırım'a ilettiğini söyledi.

 

Trabzonspor'un sosyal medyadaki taraftar gruplarından Tayfa, 3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan şike operasyonun 3 yıl dönümünde, 'Asla geri durma' adıyla şike paneli düzenledi. Akçaabat Kültür Parkı'ndaki toplantı salonunda gerçekleştirilen panele CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canailoğlu'nun yanı sıra Trabzonspor Hukuk Kurulu avukatlarından Hakan Orhan ve Nusret Yılmaz da katıldı. Çok sayıda taraftarın da katıldığı panelde konuşan Milletvekili Canalioğlu, Trabzonspor'un haklı olduğu davada hakkını savunduğunu belirterek şunları söyledi:

 

 "Hem Trabzonsporluyum, hem de CHP'liyim. Sosyal medyada, şike sürecindeki bir karar ile ilgili olarak, 'Bu hukuk skandalıdır' dedim. Altına bir kişi, 'Sen genel başkan ile beraber Aziz Yıldırım'ı ziyarete gittin' diye yazmış. 'Ben gitmedim, gitmem de. Gittiğimi ispat et,  milletvekilliğini bırakacağım' dedim. İki üç milletvekili arkadaşımız cezaevlerinden sorumlu olduğu için ziyaretlerde bulunuyorlar, Aziz Yıldırım'a da uğruyorlar. Aziz Yıldırım orada, 'Şu Canalioğlu var ya ona söyleyin, dikkat etsin kendine' diyor. Milletvekili arkadaşımız Veli Ağbaba da kendisine, 'Canalioğlu bir şey söylemiyor. Sadece, 'Trabzonspor ne kadar büyük bir kulüp ki bir kupası da Fenerbahçe'nin müzesinde duruyor' diyerek sözlerimi iletiyor."

 

"Türkiye'de gücün üstünlüğü var"

 

 Canaliloğlu, "Türkiye'de ne yazık ki gücün üstünlüğü var, hukukun üstünlüğü değil. Nasıl ki Trabzon'da ve İstanbul'da yürüdük, aynı şekilde sesimizi gür çıkarmamız lazım. Bir de biz hep Fenerbahçe'ye yüklendik, 'kupamız onda' dedik. Halbuki kupa başka yerlerde ama Federasyon'a yüklenmedik. Federasyon'da da hakkımızı aramamız lazım" diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Orhan: "Yel değirmenlerine karşı savaşan donkişotlar gibiyiz"

 

 Trabzonspor Hukuk Kurulu avukatlarından Hakan Orhan da, birçok alanda hukuk mücadelesi verdiklerini belirterek, "Siyaset bu süreçte toptan kaybetmiştir.  Trabzonspor kulübü olarak yel değirmenlerine karşı savaş veren adeta Donkişotlar gibiyiz. Sadece Fenerbahçe'ye karşı mücadele etmiyoruz. Karşımızda siyaset var, sermaye var. Adeta günümüzde tapılan ne kadar şey varsa hepsi şu anda karşımızda" dedi.

 

 Nusret Yılmaz ise mücadeleye yılmadan devam edeceklerini vurgulayarak, "Eğer siz bunu sadece bir kupa mücadelesi olarak görürseniz ve sonunda kaybedilmesi muhtemel bir mücadele olarak algılarsanız, bu yola çıkmanızda hiçbir fayda olmayacaktır. Mücadele azmini kaybetmemek lazım. İstenilen sürece yaymak, sürece yayarak kendilerine avantaj sağlamak, bu sürede karşındaki bıkkınlaştırmak ve mücadele azmini kırmaktır. Eğer biz bu süreç içerisinde gerekli direnci göstermezsek hak eden, hak ettiği halde kazanan biz değil başkaları olur" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fındıklı Mor Pedallarla renkleniyor..

Fındıklı Mor Pedallarla renkleniyor..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık