Ana Sayfa Yerel Gündem TEPKİSİZ ÇAY ÜRETİCİSİ

TEPKİSİZ ÇAY ÜRETİCİSİ

Çay Sezonu Açıldı Sorunlarımız Büyüdü.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2016 Salı 10:19
TEPKİSİZ ÇAY ÜRETİCİSİ

Cumhuriyet Halk Partisi Çayeli İlçe Başkanı Hızır Kadıoğlu çayla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

''Çay sezonunun açılması ile birlikte sorunlarımız bir anda çığ gibi büyüdü. Çaykur çay fabrikalarının tadilatlarının yetişmemesi, randevulu sistemde randevu günü çay getirmeyen üreticinin kotasının düşmesi fakat buna rağmen vatandaşta tepki olmaması şaşırtıcı. Çaykur Genel Müdürü Sayın İmdat Sütlüoğlu her gün yeni bir açıklama yapıyor fakat her yaptığı açıklama bir öncekini yalanlıyor resmen geri adım atıyor.

Sabuncular Çay Fabrikası'nın kapasitesini yükseltiyoruz diye açıklama yapmış olmalarına rağmen fabrika tadilatı sezona yetişmediği için kapasite yükseleceğine aksine düştü. Aynı durum Fındıklı ve Hopa çay fabrikalarında da geçerli olduğu için günde 700 tona yakın eksik çay işleniyor.

Bütün bunlarla birlikte henüz çay fiyatı da açıklanmamışken üreticinin tepkisizce özel sektöre yönelmeside ayrı bir ironi.(özel sektör peşin fiyatına 1,45 tl'den çay alıyor)

Bölge halkı Sayın Cumhurbaşkanımıza en ufak bir eleştiriyi kabul edemeyip anında tepki gösterirken, geçim kaynağı olan çayla ilgili olan bitene neden bu kadar sessiz kalıyor? Bu milli dava ise çay da bizim milli davamız.

Yoksa bunlar durumdan bıktırıp Çaykur'u özelleştirmek için milleti hazırlamaya mı çalışıyorlar? ''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çitçi; Çayeli Belediyesinin 25 Trilyon borcu var

Çitçi; Çayeli Belediyesinin 25 Trilyon borcu var

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık