Ana Sayfa Dünya Trump: Putin’le çok iyi anlaştık

Trump: Putin’le çok iyi anlaştık

G-20 zirvesinin ardından açıklamalarda bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le çok iyi anlaştıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2017 Perşembe 09:26
Trump: Putin’le çok iyi anlaştık

ABD Başkanı Donald Trump, Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile çok iyi anlaştığını belirtti.

CBN kanalına konuşan Trump, “Çok iyi anlaştığımızı ve bunun kötü değil iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Bazı insanlar, ‘Aman, onlar iyi geçinmemeli’ diyor. Bunlar kim, bunu kim söylüyor? Ben, çok ama çok iyi anlaştığımızı düşünüyorum. Biz, iki büyük nükleer gücüz” dedi.

'DİYALOGA İHTİYACIMIZ VAR'

Sputnik'te yer alan habere göre; Putin ile Hamburg’daki görüşmesinin yaklaşık 2.5 saat sürmesinin herkesi şaşırttığını belirten Trump, Rusya’yla diyalog kurmanın önemli olduğunu kaydederek, “Ve eğer diyalog kurmasak bu, ülkemiz ve onların ülkesi için çok sorun yaratacak. Diyaloga ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

'SURİYE’DEKİ ATEŞKES, RUSYA’YLA BAŞARILI İŞBİRLİĞİNİN SONUCU'

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye’de ateşkes anlaşmasına varılmasının Rusya’yla başarılı işbirliğinin örneği olduğunu belirtti. CBN News’a konuşan Trump, “Suriye’de varılan ateşkes, Rusya’yla işbirliğinde henüz varabildiğim başarının önemli bir örneği” dedi. Putin ile muazzam bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydeden ABD lideri, “Başardığımız bir şey var, bu da korkunç kıyametin ve korkunç cinayetleri olduğu Suriye’nin önemli bir bölümünde ateşkes anlaşmasına vardık. Bu anlaşmanın üzerinden 4 gün geçti. Ateşkes 4 gün gücünü koruyor” ifadelerini kullandı.

Önceki ateşkes anlaşmalarının pek ‘ayakta duramadığını’ ifade eden Trump, “Şimdiki anlaşmanın sebebi, Devlet Başkanı Putin ve Başkan Trump’ın anlaşmaya varması ve şimdi bu ateşkese uyuluyor” diye konuştu. Daha sonra nelerin olacağını bilmediğini söyleyen Trump, “Belki onlar ateşkesi bozar. Ama şimdilik öncekilerinden farklı olarak bu ateşkese uyuluyor” dedi.

'RUSYA'YLA İŞBİRLİĞİ İÇİN SURİYE DIŞINDA DA BİRÇOK ALAN MEVCUT'

Rusya’yla başarılı işbirliği için Suriye dışında birçok alanın olduğunu söyleyen ABD lideri, “Ama Putin kendi ülkesi, Trump da kendi ülkesi için iyisini isteyecek” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık