Ana Sayfa Medya Uğur Bayraktutan " 24 Temmuz Basın Bayramı Kutlu olsun"

Uğur Bayraktutan " 24 Temmuz Basın Bayramı Kutlu olsun"

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Milletvekili Av. Uğur Bayraktutan, basından sansürün kaldırılışının 106. yıldönümü olan 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2014 Perşembe 13:39
Uğur Bayraktutan

CHP Milletvekili Bayraktutan mesajında, basın tarihinin en karanlık dönemlerinden biri olarak bilinen 2. Abdülhamit´in sansür uygulamalarının 24 Temmuz 1908´de 2. Meşrutiyet´in ilanıyla son bulduğunu anımsattı. Bayraktutan, bu günde benzer uygulamaların yaşandığını, sayısız gazetecilerin Hükümetin kalemi olmadığı veya hükümeti eleştirdiği için işinden olduğunu, bazı gazetecilerin ise hükümeti eleştirdikleri için nedensiz yere içeri atıldığını hatırlattı. 106 yıl önce yaşanan devrimin bugünün gazetecileri tarafından yeniden gerçekleştirilebileceğine inandığını ifade eden Bayraktutan ; “ Kim, hangi kalemlerin mürekkebini çalıyorsa, tükenmez kalemleri tükenir kılıyorsa tarih sahnesinde bunun hesabını verecektir. Hiçbir iktidar halktan ve devletten büyük değildir. Kendini bu yönde yüce sananlar ve iktidarın kudretini halka ve basın mensuplarına olumsuz yönde kullananları yine bu yüce Türk Milleti asla affetmeyecektir” dedi.

CHP'li Bayraktutan; "Havuz medyası ne yazık ki basın emekçilerinin de görev yapmalarını olumsuz yönde etkilemektedir. Yapılan birçok haber maalesef ki medya da yayınlanmamaktadır. Siyasi baskıyı yoğun bir şekilde hisseden Basın emekçilerimiz zor koşullarda hizmet vermektedir ve ağır bedeller ödemektedir. Bir Ülke düşünün ve o ülkenin Başbakanı yurt dışı seyahatinde dahi bir siyasi partinin grup toplantısını neden veriyorsunuz diye ilgili yöneticileri telefonda azarlasın... Bir ülke düşünün bir Televizyon kanalının nasıl bir alt yazı bandı geçirilmesi kararını yine o ülkenin Başbakanı belirlesin ve sonra da Başbakan ileri demokrasiden bahsetsin. Türk milleti bu ileri demokrasi anlayışını tedavülden kaldıracak ve Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında umudun ve özgürlüğün ülkesi hepimizin Türkiye'si anlayışını yeniden inşa edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği Çağdaş Medeniyet seviyesine ulaşmada öncü rol oynayacak Yurdumuzda, bölgemizde ve İlimizde faaliyette bulunan yerel gazete, dergi, İnternet medyası, radyo ve televizyonlarımız ile ulusal ajanslarımızın temsilcileri zengin bir kadroya sahip olan değerli basınımızın 24 Temmuz Basın Bayramınızı kutlar, tüm basın mensuplarımıza çalışmalarında sonsuz başarılar dilerim." ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık