Ana Sayfa Çevre Uğur Bayraktutan Meclis'te Oturma eylemine başladı.

Uğur Bayraktutan Meclis'te Oturma eylemine başladı.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Cerattepe'de planlanan madencilik faaliyetini protesto etmek amacıyla TBMM Genel Kurul salonundan 24 saat ayrılmama eylemi başlattı. Bayraktutan, "Genel Kurul salonundan 24 saat ayrılmayacağım, yemek de yemeyeceğim" dedi.

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2015 Perşembe 14:06
Uğur Bayraktutan Meclis'te Oturma eylemine başladı.

Genel Kurul'un kapanmasının ardından Bayraktutan ve ona destek veren bazı CHP milletvekilleri, hazırladıkları "Diren Artvin, Diren Cerattepe" dövizlerini gazetecilere gösterdi.

Bayraktutan, madencilik faaliyetinin bölgede doğa katliamına yol açacağını, Cerattepelilerin buna karşı direndiğini, kendisinin de Artvin milletvekili olarak bölge halkına destek verdiğini söyledi.

Doğa katliamının ve bölge halkının güvenlik güçleriyle karşı karşıya gelmesinin engellenmesi için yetkililere ulaşmaya çalıştığını ancak sonuç alamadığını anlatan Bayraktutan, "Ya orada oturacaktım ya burada parlamentoda. Burada oturmaya karar verdim. Genel Kurul salonundan 24 saat ayrılmayacağım, yemek de yemeyeceğim" diye konuştu.

Basının da konuya duyarlılığını sağlamak için eylemini gerçekleştirdiğini ifade eden Bayraktutan, ilgili kararların geri alınmasını ve Artvin'in doğasının bozulmayacağı yönünde güvence verilmesini beklediğini
kaydetti.

Bayraktutan, yarın saat 16.00'ya kadar Genel Kurul salonundan ayrılmayacağını, bazı milletvekillerinin gruplar halinde zaman zaman kendisine destek vereceğini bildirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Spor Sayesinde Engelini Unutarak Hayata Tutundu

Spor Sayesinde Engelini Unutarak Hayata Tutundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık