Ana Sayfa Yerel Gündem Ural ve Buçan ;Belediye Başkanı kaçak güreşmesin.

Ural ve Buçan ;Belediye Başkanı kaçak güreşmesin.

CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal Ural ve İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Buçan "Fırtına Deresinden Malzeme alınması ve Muhtarlarımızın açıklaması ile ilgili olarak 6 Şubat Günü yapılacak olan İlçe Danışma Kurulumuzda cevap vereceğiz."

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2015 Çarşamba 22:13
Ural ve Buçan ;Belediye Başkanı kaçak güreşmesin.

Ardeşen Köy ve Mahalle muhtarlarının yapmış olduğu açıklamalarla ilgili olarak CHP Ardeşen İlçe Başkanı R.Kemal Ural ve Mustafa Buçan bir açıklama yaptılar.

"Muhtarlarımızın bugün yapmış oldukları açıklamaları dikkatlice izledik. Hizmet istemeleri gayet doğaldır.Bizim hizmete karşı olmadığımız aksine hizmetlerin daha çok ve adil bir şekilde yapılması konusunda herkese yardımcı ve destekçi olacağımız,olduğumuz bilinen gerçekliktir.

Muhtarlarımızın Hizmet istemeleri doğaldır. Fakat Sayın Belediye Başkanının çıkıp da bir açıklama yapmamasını anlamış değiliz. Eğer yapmış olduğu iş yasalara ve yönetmeliklere uygunsa zaten bir sorun yok. Çıksın bunu açıklamasın. Ben yasa ve yönetmeliklere uygun iş yapıyorum aldığım izin bu , izin verilme şekli ve koşullarına göre malzemeyi alıyorum. Çıkardığım malzeme miktarı da budur. Bu malzemeden elde ettiğim malzeme miktarları bunlardır bunları da şuralara kullandım.

Bizim söylediğimiz budur. Sayın başkanın, yasa ve yönetmeliklere uyup kamuoyuna çıkartılan malzemenin miktarını söyleyeceğine beni engelliyorlar diye kapı kapı gezip şikayetçi olmasına gerek yok.

Başkanın hizmet yapmasını engelleyen yok. Aksine yasalara ve yönetmeliklere uygun daha kaliteli ve adil hizmet yapmasını öneriyoruz.

Onun için Başkanın kaçak güreşmesine gerek yok.

Başkan bu açıklamalarımızı bir engel olarak görüyorsa bu bilin ki HİZMETİN engellenmesi değildir.Neyin engellenmesi olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Biz Fırtına deresinden malzeme alınmasıyla ilgili olarak 25 Haziran 2014 tarihinde bir açıklama yaptık.Yapmış olduğumuz açıklamada "

Bizim hizmete karşı çıktığımız ve yatırımları engellediğimiz söylenmektedir.Bu yalandır.

Biz hizmete yada yatırıma değil yasalara aykırı ,denetimsiz ve kontrolsuz yapılan,doğal yapıyı bozan çalışmalara ve  sonucunda YAĞMAYA VE TALANA karşı çıkmaktayız.

Eğer taşkın tehlikesi nedeniyle ve de kamusal acil gereksinmelerin karşılanması için malzeme alınacaksa yasalara,yönetmeliklere uyularak,çevresel özelliklerinin korunarak ,kamu eliyle,kamusal disiplin ve denetim altında (yani ne kadar malzeme çıkarıldığının ve nereye gittiğinin bilinmesi) DSİ’nin ve Orman ve Su İşleri müdürlüğü’nün ve diğer yetkili ve ilgili kamu kuruluşlarının  belirlemiş olduğu dönemlerde,belirlenen koşul ve yöntemlerde ve Sivil Toplum Örgütlerinin denetim ve gözlemine açık şekilde ,şeffaf yöntemlerle kamuoyunun bilgisi dahilinde saptanan ihtiyaçlara dönük malzeme alımları yapılabilir.. " demişiz ve bu görüşümüzüde bir çok kez Belediye Başkanına bildirdik.

Hizmet yapmanın yolu yasalara ve yönetmeliklere uymamak değildir,hizmet yapmanın yolu Fırtına Deresini (en yumuşak tabirle) tahrip etmek değildir.

Görüşümüz bu kadar açık ve net. Görevi gereği yasalara uymak olan bir belediye başkanının yasalara uymaması ve bunu hizmet vermekle açıklaması anlaşılabilir bir şey değildir.

Bu çalıyor ama iş yapıyor mantığının bir yansımasıdır. Kimse Belediye Başkanı Fırtına Deresinden malzeme almasın demiyor.

Kimse Fırtına deresinden zinhar kimse malzeme alamaz demiyor.

Dediğimiz yasalara yönetmeliklere uyun,dereyi tahrip etmeyin.Malzemeyi alın.

Ama hayır biz kafamıza göre alırız.Yasa ve yönetmelik tanımayız diyorlar.

Biz buna karşıyız.

Konuyla ilgili olarak ayrıntılı açıklamalarımızı 6 Şubat 2015 Cuma Günü yapacağımız İlçe Danışma Kurulu toplantısında yapacağız."

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

'Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz'

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık