SP Vekili Cihangir İslam CHP Ardeşen İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam konferans için geldiği Ardeşen'de CHP Ardeşen İlçe Başkanlığını da ziyaret etti.

SP Vekili Cihangir İslam CHP Ardeşen İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

Ardeşen Belediye Salonunda düzenleyeceği konferansı AKP'li Belediye Başkanının engeline takılan Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, ilçedeki esnaf ve vatandaş ziyaretlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi Ardeşen İlçe Başkanlığını da ziyaret etti.

CHP İlçe Başkanlığı ziyaretinde CHP Rize İl Başkanı Saltuk DENİZ ve İlçe Başkanı Tahsin OCAKLI ve kalabalık partililer tarafından karşılanan Cihangir İSLAM'a SP Rize İl Başkanı Muhammet KAÇAR, SP İlçe Başkanı Hamza YENİLMEZ'de eşlik ettiler.

CHP İl Başkanı Saltuk Deniz yaptığı açıklamada " İlçemize ve İlçe Başkanlığımızda hoş geldiniz. Konferansınızın Ardeşenin AKP'li Belediye Başkanı tarafından engellenmesi kabul edilecek bir davranış değildir. Hiç kimse elindeki gücü kullanarak Kamuya ait alanların kullanımını engelleyemez. Ardeşen Belediyesinin binası ve hizmet alanları Ardeşenlilere aittir. Kamu alanlarının kullanımı herkese açıktır. Bu bizim kabul edeceğimiz bir durum değildir. Bu yapılan uygulamayı kesinlikle kabul etmiyor ve red ediyoruz. Belediye Başkanının tavrı kendisini bağlar, Ardeşeni temsil etmez. Ardeşen halkı sizi en iyi şekilde ağırlayacaktır " dedi.

Deniz'in yapmış olduğu açıklamanın ardından SP Milletvekili Cihangir İSLAM " Belediye başkanının tavrı bizi bağlamaz. Biz konuşmaya geldik ve konuşacağız. Buradan konuşmayı yapacağımız yere gideceğiz. Ardeşen halkı bizi bugün bağrına bastı. Biz bundan çok mutlu olduk. Kendilerini ve sizlere çok teşekkür ediyoruz. Hiç kimse bizim konuşmamızı engelleyemez." dedi.

Saadet Parti Milletvekili İslamın konuşmasının ardınan CHP Ardeşen İlçe Başkanı Tahsin Ocaklı ve SP Ardeşen İlçe Başkanı Hamza EKSİLMEZ söz aldılar.

CHP Ardeşen İlçe Başkanı Tahsin OCAKLI " Yapılan uygulamayı kabul etmek mümkün değil. Demokrasiyi içselleştireceğiz. Herkes bizim gibi kendimiz gibi düşünmeyebilir, düşünmek de zorunda değildir. Yapılan yada yapılacak konuşmaları benimsemeyebiliriz ama demokrat davranmak zorundayız. BUgün burada bir demokrasi dayanışması için bulunuyoruz. Buradan da konuşma yapacağınız yere geleceğiz. " dedi.

SP Ardeşen İlçe Başkanı Hamza EKSİLMEZ " Önceden izin almamıza rağmen iznin iptal edilmiş olmasını şaşkınlıkla ve tepkiyle karşılıyoruz. Fakat bunlar bizi yıldıramaz. Belediye salonunda yapamadık ama Vekilimiz konuşmasını gerçekleştirecek ve Ardeşen halkıyla buluşacaktır." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından toplu olarak konuşmanın yapılacağı yere gidildi.11 Kasım 2018 Pazar 19:36

http://www.toplumgazetesi.com/haber/sp-vekili-cihangir-islam-chp-ardesen-ilce-baskanligini-ziyaret-etti-6820.html