Ana Sayfa Çevre Mücadelesi Yeşil yol gerginliği sürüyor.Yaylalara ulaşılamıyor.

Yeşil yol gerginliği sürüyor.Yaylalara ulaşılamıyor.

Gelen haberlere göre Yeşil yol çalışmalarını protestosunu engellemek için Palovit,Elevit,Tirovit Çat bölgesine giriş ve çıkışlar kaymakamlık emriyle engelleniyor.Samistal yaylasında çadır açanlara ulaşılamıyor

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2015 Cumartesi 14:09
Yeşil yol gerginliği sürüyor.Yaylalara ulaşılamıyor.

Yeşil yol çalışmalarını sürdürmek için jandarma eşliğinde samistal yaylasına çıkarılan iş makinelerinin çalışmaları vatandaşların protestosu üzerine durdurulmuştu.

Bir gurup vatandaş geceyi samistal yaylasında geçirmişti.

Bugün arkadaşlarına yiyecek getirmek için yaylaya çıkmak isteyen vatandaşlar elevit-tirovit-palovit ve çat bölgesinin içinde olduğu her iki bölgedende yolun kesildiğini kimsenin ne inebildiği nede çıkamadığını gördüler.

Çamlıhemşin kaymakamının talimatıyla yolun kesildiğini öğrenen vatandaşlar samistal yaylasında bulunan arkadaşlarından haber alamadıklarını ve durumlarından endişe ettiklerini söylediler.

Yolların il özel idaresine bağlı araçlar tarafından kesildiği öğrenildi.

Gelişmeler üzerine Çamşıhemşin kaymakamını arayan Çamlıhemşin İlçe Başkanı Cihan Kalay gazetemize yapmış olduğu açıklamada " kaymakama cebinden ulaşamadım.Aramalarıma cevap alamadım. valiliğin emriyle yolların kesildiğini ve hatta iletişimlerinde kesildiğini duyum aldım. Orada bulunan vatandaşlarımıza ulaşmak için girişimlerimiz sürüyor" dedi.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Pazar'daki Taş ocakları mahkeme kararıyla durduruldu.

Pazar'daki Taş ocakları mahkeme kararıyla durduruldu.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık