Ana Sayfa Güncel Yusufeli Muhtarlar Birliği’ne Muhtar Evi Yapılıyor

Yusufeli Muhtarlar Birliği’ne Muhtar Evi Yapılıyor

Yusufeli Belediyesi, ilçe merkezi ve köylerindeki tüm muhtarların kullanımı için muhtar evi yapıyor.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2015 Perşembe 20:41
Yusufeli Muhtarlar Birliği’ne Muhtar Evi Yapılıyor

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi, ilçe merkezi ve köylerindeki tüm muhtarların kullanımı için muhtar evi yapıyor.

 

Yusufeli Belediye tarafından ilçe merkezi ve köylerindeki tüm muhtarların kullanımı için belediye binası karşısında yapımına başlanan muhtar evi, tek kat olarak inşa ediliyor. Muhtar evi yapımında, Artvin İş ve İşçi Bulma Kurumu tarafından, proje kapsamında (TYÇP) Yusufeli Belediyesi’nde istihdam edilen elemanlar çalışıyor. Yeni yılda hizmete açılması planlanan muhtar odasının iç dizaynı da Yusufeli Belediyesi tarafından yapılarak kullanılabilir bir şekilde muhtarlara teslim edilecek.

 

Muhtar odasının ilçe merkezi ve köylerindeki muhtarlar için bir ihtiyaç olduğunu dile getiren Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin; "hedefimiz hem ilçe merkezindeki hem de köylerimizdeki muhtarlarımızın evrak işlerini kolayca halledebilecekleri bir ortam oluşturmak. Bir sivil toplum çatısı altında onların işlerini kolaylaştırmaya gayret ediyoruz. Muhtarlarımız için bu önemli bir ihtiyaçtı. Muhtar evinin tüm muhtarlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah güzel işlere vesile olurlar. Bu çalışmamızdan sonra ilçemizde kurulan Muhtarlar Birliği de bir mekana kavuşmuş olacak" dedi. 

 

Yusufeli Belediyesi’nden edinilen bilgilere göre, daha önce de Erdemler Mahallesi’ne ve Ahalt Mahallesi’ne birer muhtar odası yapılmıştı. Hasanağa Mahallesi’ndeki muhtar evi çalışması da tamamlanmak üzere olduğu öğrenildi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık