Ana Sayfa Yerel Gündem Yusufeli'nde 11 Köye hibe desteği

Yusufeli'nde 11 Köye hibe desteği

Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi 2016 yılı faaliyetleri uygulamasına başlanarak toplam 11 köye hibe desteği yapılacak.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2016 Cumartesi 10:50
Yusufeli'nde 11 Köye hibe desteği

Hayati Akbaş

YUSUFELİ-Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi 2016 yılı faaliyetleri uygulamasına başlanarak toplam 11 köye hibe desteği yapılacak.

Yusufeli İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilçede yürütülmekte olan Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi Gelir Getirici Faaliyetler 2016 yılı planı uygulanmaya başladı.

Çoruh Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında hayvancılığın geliştirilmesi, ahır şartlarının iyileştirilmesi ve yem bitkileri üretiminin artırılması, meyveciliğin geliştirilmesi, kapama, meyve bahçesi tesisi ve fidan dağıtımı faaliyetlerinin yanı sıra mera ıslahı kapsamında 2 adet çoban evi-ağıl ve 1 adet ağıl olmak üzere proje uygulamasına başlandı.

Proje köyleri olan Bıçakçılar, Yüksekoba, Altıparmak, Özgüven, Balcılı, Demirdöven, Alanbaşı, Kılıçkaya, Köprügören, Çeltikdüzü ve Bakırtepe olmak üzere 11 köye toplam 541 bin TL hibe yatırım yapılacağı öğrenildi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık