Ana Sayfa Güncel Yusufeli'nde kablo hırsızları yakalandı.

Yusufeli'nde kablo hırsızları yakalandı.

Artvin’de 2.600metre telefon kablosu çalan hırsızlar kamuyu 200.000 lira zarara soktular. Kablo hırsızlığı olayı ile ilgili 5 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2014 Pazartesi 18:56
Yusufeli'nde kablo hırsızları yakalandı.

ARTVİN-Artvin İli Yusufeli İlçesi Sarıgöl-Öğdem Köyleri arasında bulunan bölgede meydana gelen Haberleşme Kablosu Hırsızlığı olayı, Türk Telekom Müdürlüğünün Yusufeli ilçe Jandarma Komutanlığına haber vermesi ile öğrenildi.

 

Meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili jandarma asayiş, istihbarat ve olay yeri inceleme timlerince yapılan titiz araştırmalar sonucunda F.K., H.D. ve M.Z. isimli üç şüphelinin bahse konu hırsızlık olayını gerçekleştirmiş olabilecekleri değerlendirilerek söz konusu  takibe alınan şahısların sürekli farklı araç kullanmaları ve çevre ilçelerden değişik zamanlarda araç kiraladıkları bilgisinin elde edilmesiyle birlikte jandarma ekipleri araç kiralama firmaları ile gerekli koordinasyonu sağlayarak şüpheli şahısları Yusufeli ilçesinde yeni bir hırsızlık olayını gerçekleştirmek üzereyken yakaladılar.

 Yusufeli Cumhuriyet Savcılığından alınan arama kararı ile şahısların kullanmış oldukları araç ve üzerlerinde yapılan arama neticesinde suçta kullanıldığı değerlendirilen (1) adet demir kesme testeresi, (1) adet demir kesme makası, (1) çift direk tırmanış aparatı ve (5) çift iş eldiveni ele geçiridi.

 

Jandarma ekiplerince yapılan teknik incelemeler ve elde edilen delillerin yeniden değerlendirilmesi neticesinde şüphelilerin daha önce Ardanuç, Yusufeli, Oltu ve Olur ilçelerinde farklı zamanlarda meydana gelen ve faili meçhul olarak soruşturması devam eden kablo hırsızlık olaylarını da gerçekleştirdikleri tespit edildi. Bunun üzerine şüpheli şahıslar Yusufeli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alındılar.

 

Jandarmanın soruşturmayı daha da derinleştirmesi ve şahısların yapılan çapraz sorgusu neticesinde olaylarla ilgisi olan C.G. ve S.G. isimli şahıslar da gözaltına alınarak ve mevcutlu olarak mahkemeye sevk edilen (5) şüpheli tutuklanarak Artvin Kapalı Cezaevine konulmuştur.

 

Jandarmanın yapmış olduğu titiz çalışmalar neticesinde son iki ay içerisinde Ardanuç, Yusufeli, Oltu ve Olur ilçelerinde meydana gelen kablo hırsızlığı olayları aydınlatılmış oldu. Bu olaylarda toplamda 2.600 metre kablo çalınmış ve kamu yaklaşık 200.000 TL zarara uğratılmıştır.

Jandarma tarafından yapılan açıklamada “Bir kanun ordusu olan Jandarmanın suç ve suçlulukla mücadeledeki kararlı çalışmaları kesintisiz olarak devam etmektedir” denildi..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

MEB,Neslican'ın adının okuluna verilmesini redetti.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık