KARDANADAM

AL CAPONE'NİN HIRSIZ DUASI... 14.01.2015


KARDANADAM
14 Ocak 2015 Çarşamba 09:31

 Al Capone’ nin hırsız duası..                         14.01.2015

 

Çocukken her akşam yatmadan önce ve aklıma geldiği her an Tanrı'ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim.

 

 Bir gün Tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım.

 

Ertesi gün gittim kendime yeni bir bisiklet çaldım ve o günden sonra  her akşam yatmadan önce Tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ediyorum.

 

Bu sözler 1930 lu yıllarda Amerikayı kasıp kavuran ekonomik buhran yıllarında  yasadışı  işlerin her türlüsünü  yapan İtalyan asıllı gangster hırsız Al Capone’ye ait.

Bu sözlerle bizim yaşamımızın   getirildiği durum arasındaki  benzerlik artık daha net bir görüntü kazanmaya başladı değilmi ?

Dışarıda her türlü kepazeliği yapan,her çeşit menihat ı işleyen sözde dinci kafa (gerçek dindarları tenzih ediyorum) ibadethaneye gidip işlediği kötü ameller için tövbe duası edip,çıktıktan sonra  bıraktığı yerden devam ettiğinde, Al Caponenin yaptığını yapmış olmuyormu ?

 Toplumun  ahlaki çöküntüsünü sosyal ve siyasal çürümüşlüğünü tetikleyen kafa bu kafa değilmidir?

 O ünlü bir deyime rahmet okuturcasına  , balığın baştan koktuğu ve canlı yayında kimilerinin açık açık izleyip yok artık dediği, kimilerininse gizli gizli izleyip safa yattığı, ülkenin soyulma görüntüleri için ,hangi zihniyetten olduğu fark etmez, bu memleketin dürüst,inançlı,namuslu, üreten,iyi insanları  daha ne kadar seyirci kalacaklar,daha ne kadar zaman yokmuş gibi davranacaklar?

Seyirci kalanlar ve  yokmuş gibi davranıp  bu durumu savunanlar,aslında göz yummak suçunun ortakları değilmidirler?

Peki herkesin vicdanına sorup kendine  cevapların en doğrusunu  verdiğini düşündüğüm bu konuda,hala pişkinlik edip savunmayı bırakmayanlara

Ey benim savunucu kardeşim! ‘’canlı yayında izlediğimiz o yolsuzlukların yapılmadığına dair, en sevdiklerinin başı için Kuran a el basıp yemin edebilirmisin’’ sorusunu sorup o içi boş savunma direncinin kırılışını gözlerinde izlemenin  zamanı gelmedimi?


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık