MEHMET C.PEKER

ANALAR, BABALAR, KARDEŞLER, ARKADAŞLAR


MEHMET C.PEKER
21 Mayıs 2015 Perşembe 23:11

Merhabalar,

Yaklaşık iki hafta sonra genel seçimlerde oy kullanacak ve önümüzdeki  birkaç sene muhatap olacağımız yaşam kalitesine karar vereceğiz.

Sandık ve seçimin her şey demek olmadığının farkında olarak iki soru sormak istiyorum.

Acaba, seçimlere katılım yüzdemizi biraz daha arttırabilir miyiz?

Mevcut iktidarın anti demokratik, adil olmayan, hukuktan uzak, katma değerli üretim yerine plansız üstyapı inşaatları ve ithalat ağırlıklı ticareti, sendikalı ve standartlara uygun işçilikler yerine güvenliksiz güvensiz iş yaşantıları, kamu yararı ve sosyal devlet yerine özelleştirmeleri, en önemlisi yurttaşlar arasında sevgi yerine çatışmayı yaygınlaştırmayı tercih eden politikalarına geniş bir koalisyon ile HEP BİRLİKTE HAYIR dememiz,

kendimizi en yakın hissettiğimiz (desteklerimizle iktidar olmaya en yakın olan, aydınlıkçı, özgürlükçü, sosyal dayanışma ve paylaşma kültürü içinde umutlarımızı geliştirebileceğimizi düşündüğüm parti olan CHP’ye veya  sizce “o”) Parti hangisi ise EVET demek için sandığa mutlaka gitmemiz hatta bunun ile yetinmeyip çevremizdeki herkesi oy kullanmaya teşvik etmemiz  gerekmiyor mu, sizce de?

İkinci önemli soru da; acaba açıklanan sandık sonuçları ile sandığa bıraktıklarımızın birbirleri ile tamamen uyumlu olmasını –bu sefer- sağlayamaz mıyız?

İster siyasi partilerin görevlendirmeleri ile  isterseniz “Ankara’nın Oyları” veya ” Oy ve Ötesi” gibi dayanışma gruplarının organizasyonları ile isterseniz de bireysel olarak sandıkların açılışına ve oyların sayımına nezaret ederek  sandığımız sonuçlarının rakamlarını yazdığımız kağıdı cebimize koymadan evdeki televizyonun karşısına geçmemeliyiz, diye düşünüyorum. Kedilerin trafoya girmeleri olasılığına karşı da hazır bir şekilde beklemekte fayda var.

İzninizle önemli bir konuyu daha değerlendirmelerinize sunmak istiyorum. Bence; sonuç ne olursa olsun hiçbir şey güllük gülistanlık olmayacak ve her halükarda bizler;  ANALAR, BABALAR, KARDEŞLER, ARKADAŞLAR  8 Hazirandan itibaren –oy vermiş olsak da olmasak da- kendi illerimizin vekillerine sorumluluklarını hatırlatmaya, onları her anlamda takip etmeye, denetlemeye, yönlendirmeye  çalışarak YENİ BİR SÜREÇ BAŞLATMALIYIZ.

Oy istemek ve sandıkları takip etmek için kurulan gönüllü birliktelikler -seçim sonrasında- genişletilmeli ve tüm milletvekillerini izleyecek ekipler haline getirilmeli, her milletvekilimizi izleyecek gruplarda bulunacak kişilerin isimleri tek tek belirlenmeli, hatta ilçe ve il ölçeğinde isimler ilan edilmeli, yorulan olursa veya yetersiz kaldığını hisseden olursa yerine başka yurttaşlarımız geçebilmeli  ve bu arkadaşlarımız tarafından 550 milletvekilinin ay bazında çalışma raporları yayınlanmalı, diye düşünüyorum.

Bu konuyu seçimden sonra tekrar gündeme getirmek üzere; şimdi tanıdık tanımadık herkesle seçimleri,  adayların yetkinliklerini, vaatlerin samimiyetini, bugüne kadar gerçekleştirilemeyenleri konuşmaya, yaşadıklarımızı sorgulamaya, hayallerimizi ortaklaştırıp projeleştirmeye,  ülkemizin aydınlık geleceği için oy kullanmaya ve seçim sandıklarımızdaki oylarımıza sonuna kadar bizzat sahip çıkmaya çevremizdeki herkesi davet etmeye var mısınız?

Selam, sevgi ve saygılarımla,


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık