SALTUK DENİZ

Ardeşen GSK , destanlaşan başarının adı.


SALTUK DENİZ
16 Mart 2015 Pazartesi 08:37

Ardeşen GSK yenildi, elendi ama destan yazdı.

Maç ve sonuca ilgili çok şey yazılabilir ama ne yazılırsa yazılsın Ardeşen Gençlik Spor Kulübü (Ardeşen GSK) 'nün başarıları ve yazmış olduğu destanın gerçekliği değişmez.

Bir ilçe takımından yeterli olmayan olanaklara rağmen Avrupa'nın ilk 8 takımı arasına yükselmek azımsanacak,küçümsenecek bir başarı değildir.

Ardeşen ismi artık Avrupa'da duyulmuştur. Siyasetçilerin yerel yöneticilerin yapamadığı kentsel markalaşmanın en önemli adımını Ardeşen GSK atmıştır.

Çok ciddi bir seyirci potansiyelini yakalamış ve Ardeşenlilik kimliğinin gelişmesine katkı sunmuştur.

Her kesimden seyircinin gelmesi ve ortak bir hedefe ortak bir değerle yürümek kentsel kimliğin gelişmesine önemli bir katkıdır.

Genç kızların spora olan ilgisini artırmıştır.

Bu maç bir son değildir.Aksine daha büyük hedefler için bir başlangıçtır. Sporda sürekli galibiyet olmaz bir şekilde yenecek yenileceksiniz.

Her yenilgi sizi geliştirir.

Maç ve maç sonunda yaşananlar hem kulüp yönetimi hem de Ardeşenliler olarak değerlendirilecektir.

Yerel yöneticiler kentin dokusunda olan hızlı öfkelenme ve bunun dışa vurumu ile ilgili konularda bir değerlendirme yapacaklardır.

Kentsel gelişim ve çekim alanı oluşturmak; aynı zamanda kentteki güncel havanın ve o havanın genelde algılanışı ile ilgilidir.

Ardeşen GSK’ nın elde ettiği başarı ve maç sonrası ile ilgili ilçenin tüm dinamik unsurlarının katılımıyla yapılacak bir değerlendirme toplantısı süreçleri Ardeşen’nin bundan sonraki kentsel gelişimi ile ilgili çok önemli katkı yapacaktır.

Ardeşen GSK, kendi destanının 1.kısmını yazmıştır. Sırada diğer destanları yazmakta.

Ardeşen’e de düşen her koşulda destek olmaktır.

Çünkü aslında yazılan Ardeşen’in destanıdır.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık