MEHMET C.PEKER

BU YAZIM FINDIKLILILAR'A


MEHMET C.PEKER
6 Mayıs 2017 Cumartesi 00:17

Değerli hemşerilerim merhabalar,

Öncelikle, referandum öncesinde bir araya gelmek, konuşmak, dinlemek, birbirinizi anlamak, uzlaşmak, dayanışmak iradelerini oluşturduğunuz sonra da yorulmadan çalıştığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.

Özellikle, ülkemiz geleceğinin Laik Demokratik Cumhuriyet ve Parlamenter Sistemden uzaklaştırılmasına en yüksek destek veren illerden biri olan şehirde tek “bir karanfil” olarak açmanızı hem tebrik ediyor, hem de hepiniz ile tek tek gurur duyduğumu bilmenizi istiyorum, iyi ki varsınız.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının coşku ile hep birlikte kutlanmasına katkı verdiğiniz için, iyi ki varsınız.

27 Nisanda referandum süreci değerlendirme toplantısı yapmak ve o günden sonraki süreci konuşmak kararlığını gösterdiğinizi izlemek umutlarımı çoğalttı, iyi ki varsınız.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününde sadece Fındıklı değil çevre ilçelerdeki demokrat insanların da bir araya gelmesine fırsat veren yürüyüşün ve kadınlı erkekli coşku dolu horonun kayıtlarını izlemek hepimizi çok mutlu etti, iyi ki varsınız.

Yıllardır artarak devam eden iletişim ve dayanışma süreçlerinin referandum ve sonrasında da güncellenerek teyit edilmesi benim için hiç şaşırtıcı olmadı, iyi ki varsınız.

Eminim, inanç ve heyecan ile oluşturulan bu samimi dayanışmanın devamı için de ellerinizden gelenleri yapacak ve ilk güzel örneği olarak da 9 Mayısta HES Projesi ile doğa talanı için ilçemize gelecek kişilere bugüne kadarkilerden daha geniş bir katılım ile gerekli cevapları vereceksiniz, gelenler geldikleri gibi gidecekler, iyi ki varsınız.

İzninizle, yukarıda sözünü ettiğim birikimler üzerine bugün ve yarın dengesini kurabilmek adına aklıma gelen birkaç soruyu da sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ülkemiz genelinde yaşanan karanlık ayrışmaya inat, acaba BİZ aydınlık buluşmalar ve paylaşmalarımızı yani bizim sihirli kelimemiz ile (mecilerimizi) İMECELERİMİZİ   -bugüne kadar çekingen davranmış hemşerilerimizi de sürecimize katarak- devam ettirebilir miyiz?

Birbirimizden aldığımız enerji ve güç ile, mahalle ve köylerin kendilerine özel ihtiyaçlarının, isteklerinin konuşularak önce mahalle ve köylerimizde, sonra vadilerimizde daha sonra da ilçemiz genelinde önceliklerimizin bütünleştirilebileceği katılımcı süreçlerin planlamalarını yapmak mümkün olabilir mi acaba?

ÇAYKUR’un Varlık Fonuna devredilip, büyük hissesinin Katarlı bir finans şirketine teminat olarak gösterilmesi gibi halkımızın isteklerinden uzak, yaşamak için nefes aldıkları en önemli alan(lar)ı doğrudan yok etmeye dönük uygulamaların bundan sonra daha da artacağını düşünürsek, bizleri etkileyebilecek olan konuları ve olası çözümleri gündemine alan toplantılara düzenli olarak devam edebilir miyiz?

Söz konusu toplantıları, herkese açık ve uzmanların katılımları ile zenginleşmiş samimi paylaşımlar olarak, oy çokluğu yerine eşitler arasında ikna ve uzlaşı ile kararların alınabileceği şekilde yapabilir miyiz?

Hep birlikte MUTLU yaşamak adına, KENDİ HİKAYEMİZİ YAZMAK sürecine gençlerimizi daha fazla, hatta çocuklarımızı da katmak mümkün olabilir mi?

Üzerine düşen(ler)i yapmaya hazır bir Fındıklısever’in yazdıkları ile ilgili görüşlerinizi paylaşır mısınız?

Selam ve sevgilerimle,
mehmetcpeker@yandex.com


YORUMLAR
 • yorum2017-05-08 14:29:26Sıddıka Pehlivanoğlu

  Ülkenize karşı duyarlılığınızı eylem ve yazılarınızla dile getirdiğiniz için sizi kutluyorum. İlçemizde yaptığımız çalışmaları değerlendirip gelecek için umud aşılamak ,güven ve irade artırımı sağlamak açısından yazdıklarınız çok anlamlı teşekkür ediyor ,hep beraber aydınlık günlere kavuşmamızı temenni ediyorum..

 • yorum2017-05-08 06:19:05Ayla tulcali

  Muhtesem bir yazi cok tsk

 • yorum2017-05-07 22:56:07Hale Yılman

  İstanbul da yaşayan bir fındıklılı olarak tüm kalbimle söylediklerinize katılıyorum bizim oranın insanı savaşcıdır demokrasiye gönülden bağlıdır .

 • yorum2017-05-07 22:50:20Mehmet Avni Hindistan

  Merhaba hocam,

  Epey zaman oldu haberleşmeyeli. Yaklaşık 8 aydır güzel memleketimin havasını solumak iyi geldi. Geçenkerde Ankara'ya gelmiştim, buluşabildiğim tanıdıklar, memleket sevdamı da bildikleri için gençleşmişsin diye takılıp durdurarak.
  Yazında önemli konuları dile getirmişsin, kalemine sağlık. Geldiğimde senin ile yazışmıştık. Uzun yıllar dışarıda kaldıktan sonra bir süre ağırlıkla gözlem yapmam gerektiğini dile getirmiştim. Şimdi daha rahat bilgi paylaşabiliriz. Sağlıcakla kal

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık