MEHMET C.PEKER

CESARET ile SEVGİ üretmek.


MEHMET C.PEKER
26 Ekim 2014 Pazar 13:35

ÖNCE SEVGİ üretmek
onun için de cesaret GEREK

Değerli yorumcu Leman Sam’ın bir şarkısını dinliyordum dün gece, ilk satırları şöyle idi şarkının; “dün gece, hiç tanımadığım bir erkeğe, sırf sana benziyor diye, usulca sokulup MERHABA dedim” …

Ne güzel bir selamlamadır MERHABA, değil mi? Hele bir de gözlerinizin içine bakıp gülümseyerek ve tokalaşmak üzere el uzatılarak da söylendi ise J

Sizce, birbirimizin gözlerinin içine bakarak bir sohbete başlamamız için neler gerekli acaba? Tanımamız gerekiyor mu karşımızdaki insanı yoksa yukarıdaki güftede yazıldığı gibi bir arkadaşımıza benzemesi yeter mi yoksa tanımamıza hiç gerek yok da sadece karşılaşmış olmamız yeterli mi?

Mutluluklarımızı arttırmak için paylaşmak, paylaşmak için iletişim kurmak, sağlıklı iletişim kurmak için tanışmak, önyargısız tanışmak istemek için ise önce sevebilmek, karşılıksız sevebilmek için ise önce kendini sevmek, yaşamı sevmek, çevreyi sevmek, doğayı sevmek yeterli değil mi? Bizler doğa severler  değil miyiz?

Aynada cevaplamayı denemek üzere, bir soru soralım mı kendimize; DOĞAYA gösterdiğimize inandığımız SEVGİYİ ÇEVREMİZDEKİLERE de gösterecek medeni CESARETİMİZ VAR MI?

Acaba cesaret gösterip yaşam alanlarımızda SEVGİ’yi hakim kılarsak neler olabilir düşünebiliyor musunuz? Düşünebiliyor muyum deneyeyim;

sevginin hakim olduğu yaşam alanlarında öncelikle yalnız kalmayız,

iki veya daha çok kişi bir araya gelmeye,

önyargılarımızdan uzak sevginin egemen olduğu ortamlarda birbirimizi dinlemeye niyetleniriz,

belki de anlamak için dinlemeyi başarabiliriz,

birbirimizi dinleyip anladığımızı düşünsenize

yaşadıklarımızı biriktirdiklerimizi paylaştığımızı,

sorunlarımızı ortaklaştırdığımızı çözüm alternatiflerini çoğalttığımızı,

önceliklerimizi belirlediğimizi,

teker teker çözüm süreçlerini planladığımızı,

planladıklarımızı yürek birliği, el birliği, güç birliği ile gerçekleştirmeye başladığımızı,

paylaştıkca, planladıkça, çözdükçe keyiflerimizi arttırarak enerjimizi yükselttiğimizi, düşünsenize …

Sevgi ile dünyaya bakan ve birlikte mutlu olmayı başarmaya başlayan yüksek pozitif enerjiye sahip insanların önünde neler / kimler durabilir ki?

Paylaşımımızı yine bir soru ile sonlandıralım mı; dün yerine YARIN, ego yerine DEĞER, eleştiri yerine ÖNERİ, iç çatışma yerine SEVGİ’yi yaşamımızın öncelikleri yapmaya medeni cesaretimiz, özgüvenimiz var mı ?

Ankara’dan sevgi ve saygılarımla,


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık