OSMAN KAYA

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ VE DÜŞÜNCELER


OSMAN KAYA
2 Eylül 2014 Salı 11:00

Yakın dönemde Türkiye bir seçim yaşadı.. cumhurbaşkanlığı seçimleri. Bu seçimlerde Birinciliği seçime katılanların 100 de 52 ye yakınının oylarını alan Recep Tayyip Erdoğan aldı ve cumhurbaşkanı oldu.

Bu seçim kuşkusuz her seçim gibi bize dersler vermeli.Bu derslerin başında artık bu ülkede sol ile sağın birbirinden farkının kalmadığı, herkesin , herkesimin sağcılaştığı ve dolayısıyla halkın da, seçmenin de eğer yükselen değer sağsa, yükseltilen değer sağsa zaten sağın kralı var, ana unsuru var kopyaya ne gerek var tavrınin kendini göstermesidir. Yani bilinçli yurttaş artık sağı istemiyor, ve hele de sol gösterip sağ vuran yaklaşımı hiç mi hiç istemiyor...

Düşünelim... sol adına ortada olan chp sağı parti içi demokrasi eksikliği ile suçluyor... eee.. siz Ekmeleddin Beyi seçerken, hangi parti içi demokratik ilkeyi göz önüne alarak seçtiniz? dediniz ki sol oylar nasıl sağa kaydıysa sağ oyları da sola kaydırabiliriz bunun için de Ekmeleddin bey biçilmiş kaftan...Tamam da ne yaptınız sonuçta... ne kadar oy devşirdiniz sağdan... yoksa hayal ile geçti şu benim ömrüm şarkısını söylemeye mahküm mu oldunuz?

Ne farkınız kaldı demokrasiyi ihlal ettiğiniz sağdan? ayrıca bırakalım ilkeyi falan... mademki Ekmeleddin beyi getirdiniz neden katkı sağlamadınız, yardımcı olmadınız? kaç miting yaptınız? ne kadar halka tanıttınız adayınızı? Türkiye gerçeklerini kendisine ne kadar anlattınız ve ne kadar anlattırdınız? e bunları yapmadığınıza göre bu halk size nasıl oy verecekti? Niçin oy verecekti? Bu halk sizin oy verme makineniz mi? siz halka ne verdiniz? ne kadar parmağınızı , kolunuzu taşın altına aldınız?

Siyaset öyle kolay değildir beyler? öyle maganda tavrıyla, öyle kaba kaba konuşarak halkı suçlayarak, halkı size oy vermeye mecbur görerek siyaset olmaz... daha kendi içinizde bazı şeyleri oturtamamışken bu ülkeye , bu ülke insanına akıl vermek size yakışıyor mu?

Nesiniz siz... hangi siyasettesiniz? solda mısınız? e bir bakın bakalım sola ne kadar yakışıyorsunuz?ne kadar paylaşımcısınız? ne kadar halkın içindesiniz? ne kadar mütevazisiniz? ne kadar adil ve eşitlikçisiniz? tavırlarınızı ne kadar bilgece?ne kadar kendinizi geliştiriyorsunuz?inancınız ve düşünceniz uğruna ne kadar mücadele ediyorsunuz? düşünce ve bilgi ehli misiniz yoksa sol adına ha bire lıkır lıkır içiyor, okey çanak muhabbeti mi yapıyorsunuz?

Mustafa Kemal Atatürke layık mısınız yoksa onun adı üzerine kayığınızı mı yürütmeye çalışıyorsunuz?

İşte bu kadar paraya bu kadar köfte dedi halk ve oturdunuz taburenize... yol yakınken artık halkı suçlamayı bırakın.. kendinize gelin.. Adam gibi sola yönelin... Halkın değerlerini anlayın.. Halk için , halk adına mücadele edin ve yaşayın ...

işte bu bağlamda seslenmek gerekir sola...ey sol kendine gel.. yol yakınken kendine gel... Çalış.. Halkın değerleriyle barış.. halkı suçlamayı bırak... adla değil icraatla sola dön.. önünde daha çok seçim var...


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık