LEV PASGALOS

DÜRÜYE'NİN GORDİYON DÜĞÜMLENMİŞ GÜĞÜMLERİ: KRAL ÇATLAK


LEV PASGALOS
8 Nisan 2015 Çarşamba 10:27

Başbakan Davutoğlu; "Anadolu Ajansı dünyanın sayılı haber ajanslarından biridir".......Ben diyoom bunun "Dünyadan haberi yok" diye....(Azadiye Veled)

……….

……….

TC Tel-Aviv maslahatgüzarı; "Siyasi ilişkilere rağmen biz iki kardeş devletiz ve ayrılamayız" ….. Konsolosluk katibine sorsan “İki millet tek devletiz” …Sinir Tanımıyan Platonik Aşıklar Derneği Tel Aviv Havaları(İkimiz bir gergedanın gordiyon düğümlenmiş güğümleriyiz)

…………

………...

Yalova il sınırları içerisinde eğitime muhtaç bir baş Vali tespit edildi.

Akepe aradığı Milli Eğitime muhtaç bakanı Yalova’da buldu…Kalbi olan öğretmen Halil Serkan Öz ölürken,Yalova valisi günübirlik traş olma kararlığından geri adım atmadı. Sinekkaydı Götleğen suratlı valilerle arzın merkezine dikeceğiz “Yankee Türkiye” talep formumuzu…

………..

………...

Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün okullara dağıttığı kitaplarda laik ve bilimsel eğitime savaş açıldı, alenen İslam eğitimi propagandası yapıldı

 Dağıtılan kitapta yer alan Müslüman Kardeşlerin kurucusu Hasan El Benna’nın ilkeleri ise şöyle:(Parantez içi açıklamalar tarafıma ait ve açıklayıcıdır)

  1. Hangi şartlarda olursan ol, ezanı duyduğunda namaza kalk.--(Kalkmayanları cebren ve hile ile dahi olsa kaldır)
  2. Kuran’ı bolca oku, dinle ve incele. Hiçbir zaman vaktini boşa harcama ve daima zikirle meşgul ol.--(Non-stop zikir)
  3. Hiçbir konuda fazla zıtlaşma; zıtlaşma hayır getirmez.--(Zıt kutuplara aldırma,Seyyid Kutub’dan şaşma)
  4. Kahkahayla fazla gülme. Allah’a ulaştıran kalp, sakin ve vakarlı olanıdır.--(Bak hiç kardiyologlar kahkakayla gülüyor mu?)
  5. Fazla şaka yapma. Bizim mücahid kardeşlerimiz ciddiyetten başkasını bilmez--.(Münafık kardeşlerimize istediğini yapabilirsin,çünkü onlar kardeşimiz bile değil)
  6. Her zaman sesini ihtiyacından fazla yükseltme, bil ki yüksek ses eziyettir.--(Brutal vokalden sakın)
  7. Başkalarının arkasından konuşmaktan, insanları incitmekten sakın. Konuştuğun zaman yalnız iyilikle konuş.—( Arkadan da olsa öndenmiş gibi konuş)
  8. Karşılaştığın kardeşlerinle tanış, o tanışmak istemese bile. Çünkü davamızın temeli tanışmak ve sevgidir.( Tanı Tanış Fırat Tanış ,sev,seviş,öğür,çatış,sataş,sıvış,)

 

…….

…….

Seba ailesi: Süleyman Seba’nın isminin bu ligde olmasını istemiyoruz…Geç kaldınız bre erenler, atı alan Atlantisi yardı geçti…

………

………

O baraj bu sandığa gelecek…

………

Yivli irade en son Trabzon’da görüldü.

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırı sonrası yaptığı birbirinden değişik açıklamaların aritmetik ortalamasının alınamaması  üzerine bir gazetecenin “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?”” sorusuna “Niye ki?” diyerek belagat sanatındaki maharetini gösterdi….(Gerçek kişi ve kurumlarla  kesinkes-kelalakası vardır)

………

Ben sana “Vali olamazsın” demedim,  “hiç” bişey demedim…

……..

……..

Tarihi tarihçilere bırakalım,siyaseti haysiyetsizlere. Katliamları kırımları e-devlet’e işleyip geçelim…(Bilişsel TaCettin)

……..

……..

Ligler tatil edilsin ,yakın gelecek uzak geleceğe ertelensin, ülke süresiz olarak sürüncemede bırakılsın…

……..

……..

 

AKP Denizli Milletvekili Nurcan Dalbudak, ABD’de olduğu gibi taciz ve tecavüz suçlarına karışmış kişilerin bir semtte toplanmasını önerdi. O da haklı tabiii. Bakmış ki hırsızlar bir yerde toplanınca merkezi olarak soymak kolaylaşıyor,tecavüzde neden olmasın? Toplayalım bunları da bir havuzda,verelim yemini suyunu, bırakalım çükleriyle başbaşa,iç hesaplaşmaya….

…….

…….

Üç tarafımız deniz, dört yanımız karanlık(Nükleer Lobotomi)

……

……

İlber Ortaylı “Yeni Türkiye” güzellemesi “BOK KURARSINIZ”

Bugüne kadar duyduğum "bok"un en metaforik ve yerinde kullanımı.... Harcını karar karar, dibine batar çıtar,bokla hemhal olup boka çaldığınızın farkına bile varamadan tenya-parazit-lavralarınızla "müesses bir nizam kuruyoz en az ellenemişinden" derken Tengriler yeller de boka batmada dip noktası olmadığını görür,hem bok hem dip olursunuz....Mealen ;kuramazsınız diyor,kurarsanız da bi boka benzemez,benzese de ancak sizin gibi bir boka benzer....Gizsiz özne bok,yani “zıçtınız” diyor “memleketin ağzına bir de tutturmuşsunuz” diyooo "Cafer getir peçete"
 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık