ÜNAL UZUNALİ

ELEŞTİRMEK NE HADDİMİZE!


ÜNAL UZUNALİ
17 Haziran 2015 Çarşamba 23:03

Son günlerde Trabzonspor taraftar cephesinde bayağı tartışılan bir konu var.Bende gecikmeli de olsa bu konuya dair birşeyler yazma gereksinimi duydum.Ligin bitmesi ile tartışılan konu bu sefer transferler değil bizzat Trabzonspor’un efsane ismi Şenol GÜNEŞ.Tartışmanın sebebi ise açık ve net : Şenol Hoca’nın Beşiktaş ‘ın antrenörü olduktan sonra yaptığı konuşma.

     Öyle bir cümle ki taraftarlar Şenol Hoca’nın artık bir İstanbul kulübünün antrenörü olmasını değil  o cümleyi tartışıyor.Peki Şenol Hoca ne dedi : ’’ antrenörlük hayatımda hiç şampiyonluk yaşamadım" dedi ve "umarım Beşiktaş’da bunu yaşayacağım’’diye de ekledi .Bu cümlenin ardından Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde 2-3 gün boyunca sürecek eleştiriler gelmeye başladı ki bunların çoğu küfürlere kadar vardı.Eleştiri ve hakaretlerin sebebi ise belli ki kentte halen etkisi süren ve travmaya dönüşen 2010-2011 sezonundan yaşanan şampiyonluk gaspı ve ulusal kabul görmüş şike hadisesi.

      Olaya benim cephemden bakarsak Şenol Hoca yıllarını verdiği bu kente ve takımına büyük haksızlık yapmıştır.Malum sezonla alakalı CAS ve yargı kararları ortadadır.Taraftarın nezdinde o yıl şampiyon Trabzonspor’dur  ki bende bir taraftar olarak aynı fikirdeyim.Fakat  o sezonun tartışmasını yapmayacağım.

      Ben hazır taraftar demişken  şu küfürleri yağdıran taraftarları biraz inceleyeceğim ve bazı sorular yönelteceğim. Şenol Hocaya böyle saldıranların çoğu şike mücadelesinde nerde durdu ?Çoğunluğundurduğu yer genelde havalimanı oluyordu sebebi ise gelen ‘usta’yı atkıyla karşılamaktı. Yine bu kişiler dönemin başbakanı "kurumlar ve kişiler birbirinden ayrılmalıdır" derken ne diyorlardı? "Trabzonspor  karın doyurmuyor"  gibi enteresan savunmalar yapıyorlardı. 2015 genel seçimlerinde AKP’nin birinci sıra adayı Fenerbahçe kongre üyesi olmasına ne cevap veriyorlardı? %55,42 Trabzonspor yönetiminin iktidar ile sıkı fıkı ilişkisine ne dediler ? "Her şeyi eleştirmeyin kupayı almaya çalışıyor."  Bu arada kupa halen piyasada yok. Tüm bunlara kent olarak şahit olduk.Bunların yanında  meclisten şike yasası geçerken en sert tepkiyi veren HDP’nin payına ise sadece linç girişimi düşmesine hiç girmek bile istemiyorum.

     Tüm bunları söylerken gerçek Trabzonsporlu renktaşlarımın şike mücadelesindeki onurlu duruşlarını burdan bir kez daha saygıyla selamlıyorum ve şunu söylüyorum : Malum şahsiyete usta diyenler ve şike mücadelesini sadece Fenerbahçe'ye küfür etmek olarak görenler Şenol Hoca’ya en ufak eleştiri yöneltme gibi hakları yoktur. 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık